Sondazh

Cila është sipas jush preferenca e Ramës për ministër të Brendshëm?

Bota Shqiptare

Pas përplasjeve publike, Thaçi e Haradinaj bashkë te Nexhat Daci

Pas përplasjeve publike, Thaçi e Haradinaj bashkë te Nexhat Daci

Hashim Thaçi e Ramush Haradinaj kanë shkuar sot në Akademinë e Shkencave dhe Arteve të Kosovë në promovimin e librit “Lindja e Vështirë e Shtetësisë së Kosovës” të shkruar nga...

Kufiri, Shqipëria rikthen kontrollet e dyfishta, por jo Kosova

Kufiri, Shqipëria rikthen kontrollet e dyfishta, por jo Kosova

Janë rikthyer kontrollet e dyfishta në kufirin Shqipëri-Kosovë, në pikë-kalimin kufitar kryesor Morin-Vërmicë. Por ndryshe nga tre vjet më parë, kësaj radhe është Shqipëria që në mënyrë të njëanshme ka vendosur...

“Rusia nuk dëshiron marrëveshje me Kosovën, Serbia në mes dy zjarreve”

“Rusia nuk dëshiron marrëveshje me Kosovën, Serbia në mes dy zjarreve”

Drejtoresha e Qendrës për Studime Euro-Atlantike, Jelena Miliç beson se Rusia nuk dëshiron marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë. Prandaj sipas saj, Serbia tani është në mes të dy zjarreve. Ajo ka...