Lajmet e fundit

Kross i jep fitoren Gjermanisë, Suedi shuhet në minutën e 95

Sport

Kross i jep fitoren Gjermanisë, Suedi shuhet në minutën e 95

Sapo u mbyll ndeshja e kampionëve aktual të botës me Suedinë. Një ndeshje e mbushur plot emocione dhe me shumë raste ish...

Aksident në Tiranë, plagoset rëndë 25-vjeçari

Aktualitet

Aksident në Tiranë, plagoset rëndë 25-vjeçari

Një aksident ka ndodhur rreth orës 20:40, në Paskuqan, ku një mjet tip “Volkswagen” me targë AA 576 OH, me drejtues shte...

Gjendet i vdekur një person në një lokal në Gramsh

Aktualitet

Gjendet i vdekur një person në një lokal në Gramsh

Një person është gjetur i vdekur në një lokal në Gramsh, por pa shenja dhune. Ngjarja ka ndodhur rreth  orës 18:00...

Elbasan/ Gruaja përplas për vdekje 60-vjeçarin

Aktualitet

Elbasan/ Gruaja përplas për vdekje 60-vjeçarin

Një aksident i rëndë ka ndodhur rreth orës 20:00, në aksin rrugor  Elbasan –Peqin. Shtetasja  A.D. 48 vj...

Lufta për Teatrin/ Erion Veliaj “josh” Alert Çeloaliajn në kafe (FOTO)

Aktualitet

Lufta për Teatrin/ Erion Veliaj “josh” Alert Çeloaliajn në kafe (…

Pak para se të fillonte protesta e artistëve përballë Teatrit Kombëtar këtë të shtunë, Erion Veliaj ka qenë në kafe me n...

Vazhdon protesta për teatrin, artistët s’njohin lodhje për mbrojtjen e vlerave

Aktualitet

Vazhdon protesta për teatrin, artistët s’njohin lodhje për mbrojt…

Çështja e Teatrit Kombëtar ka kohë që është kthyer në debatin kryesor midis artistëve dhe qeverisë. Nga njëra anë janë ...

“Veliaj dekorohet, qytetarët e Tiranës lihen pa drita e ujë për 24 orë” (foto)

Politikë

“Veliaj dekorohet, qytetarët e Tiranës lihen pa drita e ujë për 2…

“Kombinat ç’e pate këtë fat...!” me këto fjalë e nis shkrimin e saj deputetja e PD-së Albana Vokshi për situatën në të c...

Op/Ed

Autostrada e Paqes, rrugë për ku?

Op/Ed

Autostrada e Paqes, rrugë për ku?

Nga Qemal  SAKAJEVA Duket si e pakuptimtë  për çfarë pyetet që në krye, por skajshmërisht e pakuptimtë është ...

Fran Frokaj, kryebashkiaku që i prishi qetësinë Rilindjes

Op/Ed

Fran Frokaj, kryebashkiaku që i prishi qetësinë Rilindjes

Nga Mina HYSA Fran Frokaj, kryetari i bashkisë Lezhë, është një prej drejtuesve vendorë më të mirë në vend. Ai veçse nj...

Nostalgjikët shqiptarë duan ta bëjnë Serbinë të mirë

Op/Ed

Nostalgjikët shqiptarë duan ta bëjnë Serbinë të mirë

Nga Gani Mehmetaj Pas afrisë Serbi-Shqipëri (Rama-Vuçiq) ka filluar të nxjerrë krye teza e mbrapshtë sikur gjatë histor...

SHBA, në luftë me burokracinë shterpë dhe lobimet korruptive

Op/Ed

SHBA, në luftë me burokracinë shterpë dhe lobimet korruptive

Nga Bujar Nishani Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë tërhequr nga Këshilli i të Drejtave të Njeriut në OKB.  Ky ...

Nuk është çështje “humanitare”, por poshtërsi politike

Op/Ed

Nuk është çështje “humanitare”, por poshtërsi politike

Edi Rama i do refugjatët këtu për të blerë heshtjen e Europës ndaj keqqeverisjes! I do refugjatët për të fshehur trafik...

Harta politike e ndryshuar e Evropës

Op/Ed

Harta politike e ndryshuar e Evropës

Nga Bernd Riegert (DW)Në gjithnjë e më shumë shtete të BE populistët e djathtë korrin frytet e problemeve të pazgj...

Erdogan ka rrezik që t' i humbasë zgjedhje më 24 qershor

Op/Ed

Erdogan ka rrezik që t' i humbasë zgjedhje më 24 qershor

Nga Deutsche Welle Të gjitha zgjedhjet që janë zhvilluar 16 vjetët e fundit në Turqi i ka fituar Recep Tayyip Erdogan. ...

Më të klikuarat

Policia e Dibrës largon me forcë nga ushtrimi i detyrës gazetarin Neki Feta

Aktualitet

Policia e Dibrës largon me forcë nga ushtrimi i detyrës gazetarin…

Policia e Dibrës nuk është mjaftuar për t’u përplasur vetëm me qytetarët e shumtë të cilët kishin dal për protestuar nda...

Kapet vrasësi i Anxhela Meçanit

Aktualitet

Kapet vrasësi i Anxhela Meçanit

Zhvillime të reja të rëndësishme në hetimin e vrasjes së Anxhela Meçanit, vajzës së re 20 vjeçe nga Shqipëria që humbi j...

Rita Marko, ndihmësçiraku këpucar 99-sh që nisi shembjen e kishave e xhamive

Dossier

Rita Marko, ndihmësçiraku këpucar 99-sh që nisi shembjen e kishav…

Ndër të fundit anëtarë të Byrosë Politike kriminale të Partisë së Punës Rita Marko vdiq kur kishte hyrë në vitin e 99 të...

Përplasen makinat në aksin Elbasan-Peqin, 2 të plagosur rëndë (foto)

Aktualitet

Përplasen makinat në aksin Elbasan-Peqin, 2 të plagosur rëndë (fo…

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Elbasan-Peqin ku dy makina janë përplasur “kokë më kokë”. Ngjarja regji...

Te rinjtë e Lurës sfiduan mediat dhe analistët pro qeverisë

Politikë

Te rinjtë e Lurës sfiduan mediat dhe analistët pro qeverisë

Në takimin që kryeministri Edi Rama ka patur sot me banorët në Lurë, nuk kanë munguar as replikat me disa të rinj. Një p...

VIDEO/ Rama kërcënoi opozitën me burg me emrin e Sinan Idrizit

Politikë

VIDEO/ Rama kërcënoi opozitën me burg me emrin e Sinan Idrizit

Deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, në një deklaratë për mediat nga Selia e Partisë Demokratike, deklaroi ...

Bota Shqiptare

Një tjetër lajm i mirë për Maqedoninë, ja ç’thotë sekretari i NATO-s

Një tjetër lajm i mirë për Maqedoninë, ja ç’thotë sekretari i NATO-s

Sekretari i NATO-s, Jens Stoltenberg, është shprehur se në samitin që do të mbahet në Bruksel më 11 dhe 12 qershor mund të fillojnë bisedimet për afrimin e Maqedonisë në...

Kryeministri i Kosovës zbulon detajin e trishtë të vdekjes së basketbollistit

Kryeministri i Kosovës zbulon detajin e trishtë të vdekjes së basketbollistit

  Ndërsa ka shprehur ngushëllimin e tij për ndarjen nga jeta të basketbollistit, Gazmend Sinani kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zbuluar një detaj të trishtë. Ai shkruan se i riu...

Holanda shprehet pro hapjes së negociatave për Maqedoninë

Holanda shprehet pro hapjes së negociatave për Maqedoninë

Zgjidhja e çështjes së emrit të Maqedonisë eliminoi edhe një pengesë për fillim të negociatave me BE-në, rezistencën e Holandës. Pas debatit në parlament, holandezët vendosën të mos e bllokojnë...