Akademiku Artan Fuga e konsideron të paligjshme mbledhjen e Akademisë së Shkencave, sipas të cilit në statutin e institucionit nuk…
Projektligjet e propozurara nga kryeministri Edi Rama për “disiplinimin” e medias në internet u publikuan të enjten në faqen e…
Si ish deputete për dy mandate në këtë zonë, Albana Vokshi ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, shpreh…
Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 3, kanë ndaluar 73-vjeçarin L.S me banim në Vlorë, për…
Drejtoria Rajonale e Shërbimit për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA) në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Elbasan, në vijim…
Një tjetër legjendë e Tiranës u nda sot nga jeta. Bëhet fjalë për të madhin Fatmir Frashëri, i cili mbylli…
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e pasdites në lagjen nr 18 në Durrës, ku bashkëshortti 40 vjeçar…
Policia e kryeqytetit ka goditur një rast të tregtimit të drogës në një lokal në Tiranë. Policia ka arrestuar pronarin…
Një fëmijë është gjetur i vetëm në plazhin e Spillesë në Durrës. Federata Shqiptare "Vrojtuesit e Plazhit dhe Shpetimit ne…
Shënohet një viktimë tjetër  në lagjen nr 13 në Durrës ku një person  rreth 70-vjeç, akoma i pa identifikuar është…
Policia e Tiranës ka goditur një tjetër rast të tregtimit të drogave të forta në lokale nate. Finalizohet operacioni policor…
Zbulimi i përdhunimit të një vajze vetëm 8 vjeçe në Durrës ka përfshirë në skandal policinë dhe prokurorinë e qytetit…

Lajmet e fundit

Shehi: Dorëheqja e Haradinajt gjest shtetari, do dalë sërish i pafajshëm

Politikë

Shehi: Dorëheqja e Haradinajt gjest shtetari, do dalë sërish i pafajshëm

Kreu LZHK, Dashamir Shehi e ka konsideruar gjest shtetari vendimin e kryeministrit kosovar Ramush Haradinaj për të dhënë dorëheqjen nga posti. Në studion e lajmeve të RTV Ora, Shehi tha...

Ngjarja në shkollen e Durrësit, Albana Vokshi: Shteti në duart e kriminelëve, ngjarja u mbajt e fshehtë për dy javë

Aktualitet

Ngjarja në shkollen e Durrësit, Albana Vokshi: Shteti në duart e kriminelëve, ngjarja u mbajt e fshehtë për dy javë

Si ish deputete për dy mandate në këtë zonë, Albana Vokshi ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, shpreh habinë se, si mundet shteti të fshehë një ngjarje kaq...

Politikë

Dorëheqja e Haradinajt, Noka: Tregoi që është burrë shteti. Rama burrec pushteti

Pas vendimit të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj për të dhënë dorëheqjen e parevokueshme pas thirrjes që i është bërë nga Gjykata Speciale, reagon edhe ish deputeti i PD, Flamur...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!