Rreth 1.8 tonë kokainë e bllokuar në Gjermani në disa operacione policore në gjashtë muajt e fundit është trafikuar nga…
Një grup droge që në përbërje kishte edhe një familje shqiptare, është shkatërruar nga policia italiane. Sipas mediave italiane nënë…
Eksperti për çështjet e pensioneve Fadil Kepi ka sqaruar qytetarët mbi problematikat e pensioneve, si çdo javë, në emisionin “Këndi…
Gjashtë të burgosur shqiptarë në burgun e Marasit në Itali janë përfshirë në një revoltë. Njëri prej tyre është Arjan…
Javën e kaluar, në rubrikën tonë të emigracionit u ofruam sugjerime se si të përgatiteni për intervistën për vizën e…
Një sërë tërmetesh kanë goditur vendin tonë gjatë mbrëmjes së djeshme dhe kanë vazhdur edhe mëngjesin e sotëm. Sipas Instituti…
Kanë rinisur kërkimet për të riun që humbi ditën e djeshme në “Shpellën e Pëllumbasit” në kryeqytet. 20-vjeçari Xhorxho Seferi,…
Ende pa nisur sezoni i provimeve të Maturës Shtetërore, Ministria e Arsimit ka shpallur datat për ata që rezultojnë mbetës,…
Policia ka identifikuar dy policët që hynë në qelinë, ku mbahej i izoluar 27-vjeçari i arrestuar Enea Ftoj. Ngjarja tashmë…
Albert Veliu i njohur ndryshe si “dëshmitari x” i ka qëndruar gjithçkaje që ka deklaruar në intervistën për Jetmir Olldashin,…