“Më pëlqen edhe pjeshka”, poezitë e “poetit” vrasës

Premte, 10 August 2018 21:30

E gjithë Shqipëria është tronditur pasditen e sotme, ku një 24-vjeçar nga Selenica e Vlorës, vrau me kallashnikovë 8 persona, ndërsa la të plagosur 7 të tjerë.

Bëhet fjalë për Ritvan Zykajn, i cili besohet se ka qenë në gjendje të dehur kur ka kryer krimin, ndërsa flitet se ai ka pasur edhe probleme mendore.

Banorët e fshatit Resulaj thonë se i riu njihej si person agresiv, dhe shpesh herë kishte probleme me familjen.

24-vjeçari ishte çoban, siç thonë banorët e fshatit, por kjo nuk e pengonte që në faqen e tij të Facebook të shkruante poezi.

Dy pozitë e autorit:

Me mungon moj budalaqe.
Me mungojne ato faqe.
Me mungojne syt e tu.
Qe kaq shume um i du.
Me mungojne fjalet e tua.
Buza jote por si ftua.
Me mungojne me te vertet.
Pa te goc nuk dua jet...

Jam njeri i shqiperise.
Jam poet i dashurise.
Jam simbol i trimerise.
Jam 1 ngrenes i qershise.
Ma do zemra edhe veshka.
Me pelqen edhe pjeshka...

Forca të shumta policie janë vënë në ndjekje të tij, ndërsa blutë e Vlorës kanë kërkuar ndihmë nga qytetarët për të gjetur vendndodhjen e tij.

Po ashtu, FNSH dhe RENEA kanë marrë urdhër se nëse 24-vjeçari do të bëjë rezistencë, atëherë ndaj tij të qëllohet.

/55News.al/Screenshot_2.jpg

Modifikuar më Premte, 10 August 2018 21:35

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Reuters: Tsipras ka siguruar numrat për votimin e marrëveshjes së Prespës

Globi

Reuters: Tsipras ka siguruar numrat për votimin e marrëveshjes së Prespës

Ndërsa në parlamentin e Maqedonisë kishte filluar seanca për ndryshimet kushtetuese, Athina zyrtare i ka dërguar Shkupit një tjetër mesazh për rëndësinë e pranimit të marrëveshjes së Prespës. “Në Shkup duhet...

Fotoja si 15 vjeçare zbulon të vërtetën e operacioneve të Ronela Hajatit

Show-biz

Fotoja si 15 vjeçare zbulon të vërtetën e operacioneve të Ronela Hajatit

Është po e njëjta fytyrë sikurse tani, përvec moshës që ka ndryshuar, shkruan Kosovarja. Këngëtarja simpatike Ronela Hajati, është ndër më të pëlqyerat e momentit, e aq më tepër për karakterin...

Ëndrra në sirtar e Delinda Zhupës

Aktualitet

Ëndrra në sirtar e Delinda Zhupës

Delinda Zhupa është një nga aktoret më të dashura të humorit dhe pëlqehet shumë nga publiku shqiptar. Delinda është e njohur për personazhet e saj në Portokalli si ‘Psikologia’ apo ‘Çifti...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!