‘Çmenduri’ / Banorëve të Unazës së re pasi t’u shembin banesat, do t’u vënë edhe 5 mln lekë gjobë

Premte, 09 November 2018 13:41

Duket se Bashkia Tiranë nuk do të mjaftohet vetëm me prishjen e banesave dhe bizneseve të banorëve të Unazës së Re, por ato do duhet që të paguajnë edhe një gjobë të majme prej 5 milionë lekësh.

Gazetarja e ‘Fax News’ Eksiola Shehu tha se jashtë kamerave disa banorë të zonës së Unazës së Re që protestojnë prej ditësh në mbrojtje të pronës së tyre, i kanë pohuar se janë kërcënuar nga punonjës të INUK se nëse nuk pastrojnë inertet pasi t’u shemben banesat do gjobiten me 5 milionë lek të vjetra gjobë.

Banorët e Unazës së Re janë shprehur vazhdimisht për ‘Fax News’ se ata nuk janë kundër projektit të Bashkisë Tiranë që parashikon edhe shembjen e bizneseve dhe shtëpive të tyre, por duan të dëmshpërblehen.

Ndërkohë ka disa minuta që banorët po zhvillojnë një takim me kreun e PD-së Lulzim Basha për tu njohur me shqetësimet e tyre dhe më pas do të ketë dhe një komunikim për mediat.

Modifikuar më Premte, 09 November 2018 13:42

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Bardhi: Banda ‘Shullazi’ vendosi Jurgis Çyrben deputet të PS

Politikë

Bardhi: Banda ‘Shullazi’ vendosi Jurgis Çyrben deputet të PS

Ish-ministri i Drejtësisë, Gazmend Bardhi, të enjten, deklaroi se pas një hetimi të nisur kryesisht në shkurt të 2016, prokuroria për Krime të Rënda vuri nën përgjim dhe vëzhgim Emiljano...

Liga e Kombeve/ Spanja mban Kroacinë në lojë, fitore në limite për djemtë e Daliç

Sport

Liga e Kombeve/ Spanja mban Kroacinë në lojë, fitore në limite për djemtë e Daliç

Kroacia ka arritur të marrë tri pikë shumë të rëndësishme përballë Spanjës, duke mbajtur gjallë shpresat për një kualifikim në fazën e “PlayOff” në Ligën e Kombeve. Djemtë e Daliç kanë...

Banorët e Astirit: Më parë japim jetën, pastaj shtëpitë

Politikë

Banorët e Astirit: Më parë japim jetën, pastaj shtëpitë

Banorët e zonës së Astirit te Unaza e Re, në kryeqytet vijojnë protestat e tyre, kundër mos kompensimit për prishjen e banesave të tyre. Në ditën e 12 të protestës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!