Mandati i kreut të KLSH/ Meta i jep përgjigje Leskajt e Ruçit

E mërkurë, 09 Janar 2019 19:22

Presidenti i Shqipërisë i ka dhënë përgjigje kryetarit të KLSH-së Bujar Leskajt dhe kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi në lidhje me mandatin e drejtuesit të Kontrollit të Lartë të Shtetit.

Në përgjigjen e tij, Presidenti Meta shprehet se kryetari i KLSH-së qëndron në atë post deri në zgjedhjen e pasardhësit.

Meta shkruan se Kuvendi e ka rrëzuar kandidaturën e Vitore Tushës, ndërsa ende nuk është zgjedhur një kandidat tjetër.

Më poshtë keni përgjigjen e presidentit Ilir Meta:

auto_Screenshot_11547057840.jpg

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

BE i jep Turqisë 1.4 miliardë euro për kampet e pritjes së refugjatëve

Globi

BE i jep Turqisë 1.4 miliardë euro për kampet e pritjes së refugjatëve

Komisioni Evropian miratoi sot një paket të re të masave për ndihmë me vlerë prej 1.41 miliardë euro, duke siguruar mbështetjen e BE-së ndaj refugjatëve dhe komuniteteve mikpritëse në Turqi. Sipas...

Vasili: Figura si Fatmir Frashëri vijnë vetëm njëherë në dhjetra vjet

Aktualitet

Vasili: Figura si Fatmir Frashëri vijnë vetëm njëherë në dhjetra vjet

Largimi nga jeta i ish-mbrojtësit legjendar të Tiranës, Fatmir Frashëri, ka sjellë edhe reagimin e nënkryetarit të LSI-së, Petrit Vasili i cili shkruan se ‘figura sportive e mrekullueshme e Fatmir...

Shehi: Dorëheqja e Haradinajt gjest shtetari, do dalë sërish i pafajshëm

Politikë

Shehi: Dorëheqja e Haradinajt gjest shtetari, do dalë sërish i pafajshëm

Kreu LZHK, Dashamir Shehi e ka konsideruar gjest shtetari vendimin e kryeministrit kosovar Ramush Haradinaj për të dhënë dorëheqjen nga posti. Në studion e lajmeve të RTV Ora, Shehi tha...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!