Acari “mbërthen” vendin, pezullohet mësimi në Korçë

E mërkurë, 09 Janar 2019 19:54

Moti i ftohtë i shoqëruar me erëra dhe dëborë ka bërë që në shumë zona të vendit të shtohen problemet në rrugë, por edhe në furnizim me energji elektrike.

Duke u nisur nga gjendja e vështirë dhe kushtet aspak favorizuese, Drejtoria Arsimore Rajonale e Korçës ka njoftuar se nesër do të ndërpresë në të gjithë institucionet procesin mësimor.

“Drejtoria Arsimore Rajonale Korce, nisur nga situata tejet e renduar nga rreshjet e bores, te cilat e bejne te pamundur zhvillimin normal te procesit mesimor, vendos nderprerjen e tij per neser dt. 10.01.2018. Per ecurine do njoftojme serisht.Ne te gjitha istitucionet arsimore te DAR Korce”, thuhet në njoftim.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Britania pezullon fluturimet drejt Kajros për arsye sigurie

Globi

Britania pezullon fluturimet drejt Kajros për arsye sigurie

Kompania britanike “British Airways” njoftoi anulimin e fluturimeve drejt kryeqytetit egjiptian Kajro, duke cituar motive sigurie, por pa dhënë sqarime të mëtejshme. Menjëherë pas saj, edhe kompania gjermane “Lufthansa” pezulloi...

Gëzim Muçolli : Fitorja diplomatike e ambasadores Alma Lama kundër Serbisë në Romë

Bota Shqiptare

Gëzim Muçolli : Fitorja diplomatike e ambasadores Alma Lama kundër Serbisë në Romë

Pak ditë më parë, mjaftoi  një shkrim i postuar te portali më i lexuar shqip dhe italisht te shqiptarët e Italisë, Albania NEWS, që të nxisë kërshërinë dhe brengën e...

Përplasen dy makina në Tropojë/ Humb jetën 9-vjeçari, plagosen 5 të tjerë

Aktualitet

Përplasen dy makina në Tropojë/ Humb jetën 9-vjeçari, plagosen 5 të tjerë

Një aksident i rënë ka ndodhur sot në Tropojë. Dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën në aksin rrugor Bajram Curri – Sopot. Si rrjedhojë ka ndërruar jetën gjatë transportimit për në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!