Llalla: Rama kërkon vëllavrasje mes shqiptarëve

E Enjte, 10 Janar 2019 17:06

Historiani Arben Llalla, e ka cilësuar ngatërrestar dhe përçarës të shqiptarëve, kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama, pas deklaratave plot urrejtje të këtij të fund pas mosdekretimit të Genti Cakajt në rolin e Ministrit të Jashtëm.

Përmes një statusi në rrjetet sociale, Llalla shkruan se Rama pasi shftytëzoi çështjen ‘Çame’ , përçau partitë shqiptare në Maqedoni, tani po kërkon vvëllavrasje m,es shqiptarëve të Kosovës.

Ja statusi i Llallës:

Edi Raman, ngatërruesi dhe përçarësi i çështjeve shqiptare. Pasi shfrytëzojë çështjen çame për të ngritur artificialisht acarimet greko-shqiptare, pasi përçau partitë shqiptare në Maqedoni RDK-BESA-ASH, tani kërkon vllavrasje midis shqipëtarëve të Shqipërisë me të Kosovës. Kuptohet në ndihmë të skizofrenit Rama vijnë edhe këlyshët e UDB jugosllave, baballarët e të cilëve ishin oficerë kontakti të UDB në kohën e Jugosllavisë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

BE i jep Turqisë 1.4 miliardë euro për kampet e pritjes së refugjatëve

Globi

BE i jep Turqisë 1.4 miliardë euro për kampet e pritjes së refugjatëve

Komisioni Evropian miratoi sot një paket të re të masave për ndihmë me vlerë prej 1.41 miliardë euro, duke siguruar mbështetjen e BE-së ndaj refugjatëve dhe komuniteteve mikpritëse në Turqi. Sipas...

Vasili: Figura si Fatmir Frashëri vijnë vetëm njëherë në dhjetra vjet

Aktualitet

Vasili: Figura si Fatmir Frashëri vijnë vetëm njëherë në dhjetra vjet

Largimi nga jeta i ish-mbrojtësit legjendar të Tiranës, Fatmir Frashëri, ka sjellë edhe reagimin e nënkryetarit të LSI-së, Petrit Vasili i cili shkruan se ‘figura sportive e mrekullueshme e Fatmir...

Shehi: Dorëheqja e Haradinajt gjest shtetari, do dalë sërish i pafajshëm

Politikë

Shehi: Dorëheqja e Haradinajt gjest shtetari, do dalë sërish i pafajshëm

Kreu LZHK, Dashamir Shehi e ka konsideruar gjest shtetari vendimin e kryeministrit kosovar Ramush Haradinaj për të dhënë dorëheqjen nga posti. Në studion e lajmeve të RTV Ora, Shehi tha...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!