10 mijë lodra hiqen nga tregu

Premte, 15 Mars 2019 22:40

10 mijë lodra fëmijësh janë tërhequr nga tregu shqiptar brenda dy muajve të parë të këtij viti. Inspektorati Shtetëror i monitorimit të tregut bën me dije se mungesa e sigurisë nga vendet e origjinës, ka bërë që të ngrihet vëmendja ndaj këtyre objekteve të importuara.

"Për shkak të rrezikshmërisë së lodrave, rreth 10 mijë produkte janë nxjerrë nga tregu për shkatërrim".

Monitorimi do të vijojë përgjatë gjithë vitit, duke kërkuar edhe nga dogana pezullimin e çdo subjekti që sjell lodra fëmijësh të pashoqëruara nga certifikata e sigurisë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Zgjedhjet e parakohshme të Aleksis Cipras më 30 qershor

Globi

Zgjedhjet e parakohshme të Aleksis Cipras më 30 qershor

 Nga Jannis Papadimitriou    Pas humbjes në zgjedhjet për Parlamentin e BE të dielën, kryeministri i majtë Aleksis Cipras deklaroi zgjedhje të parakohshme në Greqi. Zgjedhjet mund të zhvillohen më 30 qershor. Një humbje...

Panik në Itali! 13 tërmete orët e fundit në Kalabri, njerëzit ikin nga shtëpitë

Globi

Panik në Itali! 13 tërmete orët e fundit në Kalabri, njerëzit ikin nga shtëpitë

Një mori tërmetesh po godet Kalabrinë, pas tërmetit të parë në mesnatë, që i zgjoi të gjithë në panik në orën 1:31 të së hënës dhe bëri që mijëra njerëz t'ia mbathin nga shtëpitë. Në Serre dhe...

Kuvendi me 122 deputetë, shteron lista e PD

Politikë

Kuvendi me 122 deputetë, shteron lista e PD

Kuvendi i Shqipërisë regjistron sot 122 deputetë nga 140 që duhej të kishte. 18 deputetë që mungojnë i përkasin Partisë Demokratike, lista e së cilës tashmë ka shteruar. Nga lista...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!