Edhe për sa kohë padrejtësia do të jetë ligj?

Premte, 22 Mars 2019 18:02

Nga Klarisa Rexhvelaj

Protestojnë Studentët për shfuqizimin e ligjit të arsimit.
Protestojmë për largimin e trurit nga vendi.
Protestojmë për rend dhe siguri.
Përotestojmë për ekonomi.
Protestojmë për munges të investime.
Protestojmë për të rinjtë që largohen çdo ditë.
Protestojmë kundër korrupsion.
Protestojmë në Astir për mbrojtjen e shtëpit.
Protestojmë për Teatrin.
Protestojmë në Lushnje për qumshtin.
Protestojmë në Shkodër për gjithçka.
Protestojmë në Kukës për taksën e rrugës.
Protestojmë Korcë për prodhimet qê po kalben.
Protestojmë për hec-at në Valbon, Cem...
Protestojmë për vrasjet çdo ditë.
Protestojmë për papunësin.
Protestojmë për taksat.
Protestojmë për ndihmen ekonomike.
Protestojmë për mjerimin masiv.
Protestojmë për falimentimin e biznesit.
Protestojmë për arsimin e dështuar.
Protestojmë për dritat.
Protestojmë për ujin.
Protestojmë për rrugët.
Protestojmë për gazin dhe helmimin masiv.
Protestojmë për bluzat e bardha që ikin çdo ditë.
Protestohet për 1001 arsye secili ka arsyen e tij të protestës.

Thonë se do arrestohemi të gjithë ne protestuesit.
A thua kanë pranga për të gjithë?!

Vendi ynë supozohet të jetë një shtet që e ka përqafuar DEMOKRACINË vite më parë,por nga ngjarjet e fundit kuptohet që jemi akome në një komunizem të moderuar, një diktatur e rilindur ku ligji 55 është në fuqi...

Marrë shkas nga ngjarjet e ditës së djeshme për të bërë këtë parantezë.

Miqt e mi , të rinjtë e FRPD janë marrë me forcë nga protesta nga disa indivit të veshur civil . Nga sheshi ku të gjithë bashkë protestonim kundër një sistemi të marrëpeng, të kalbur deri në palcë,ato i terhoqen zvarrë duke i prangosur pa bërë asnjë gjë të jashtligjshme, i dërguan në komisariat.

Pavarsisht protestës masive para Drejtoris së Policisë nuk na lejuan as t'u japim ushqime, apo rroba për të kaluar natën, pasi nga protesta i kanë marrë me bluza me mëngë të shkurtra.

E sikur të mos mjaftonte kjo me urdhër nga shumë lartë, aq sa lartgjatësia e tij do të mbahen të burgosur për 72 orë, sikur të kishin vrarë dike do ishin në "Bllok" kafesh duke shijuar diellin e kësaj dite.

Nuk mund të funksionojnë shteti me dy standarte, nuk mund të burgoset zëri i rinisë që do liri!!

Edhe sa kohë padrejtësia do jetë ligj?!

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Bota Shqiptare

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Angela Merkel dhe Emanuel Macron do t’i kërkojnë kryeministrit Ramush Haradinaj heqjen e taksës, ndërsa kryeministrit Aleksander Vuçiç pushimin e fushatës kundër Kosovës, në mënyrë që të rifillojë dialogu mes...

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Kuriozitete

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Njihuni me foto më të mira nga e gjithë bota përzgjedhur nga agjensitë ndërkombëtare. 1-Banorët e rajonit të Mendrisio të maskuar si personalitete biblike kryejnë procession e së enjtes së shenjtë...

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Sport

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Java e 30-të e Kategorisë Superiore sjell duele ekstremesh, siç është ai ndërmjet Partizanit kryesues dhe Kastriotit që është në zonën e rënies nga kategoria. Të tilla janë edhe përballjet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!