Dy mesazhet që nëna e Dorjan Protoduarit i dërgoi Ramës dhe Drejtorit të Policisë

Premte, 22 Mars 2019 18:17

Banorët e “Unazës së re” nuk u janë trembur arrestimeve me urdhër dhe kanë dalë sot sërish të protestojnë. Fjalën e hapjes së protestës e mbajti nëna e Dorjan Protoduarit, i arrestuar për protestën e opozitës, edhe pse protesta nuk ishte e dhunshme. Ajo dërgoi dy mesazhe, një për Edi Ramën ku i tregoi se pushteti do ti rrëzohet nga këta banorë dhe mesazhi tjetër për drejtorin e Policisë së Tiranës Dhimitraq Ziun, i cili i mban të arrestuar djalin njësoj si i ati i tij në komunizëm arrestonte gjyshin e Dorjanit.
"Nuk na tremb as me arrestime, neve më shumë na motivon. Ne jemi më të fortë. Ta kemi thënë se karrigia e pushtetit do të të ikë nga ne banorët e “Unazës. Edhe një thirrje për drejtorin Ziu. Është i zi si mbiemri që mban sepse edhe babai i tij ka qenë i zi sepse donte të arrestonte vjehrrin tim në kohën e komunizmit, sot i biri do të mbajë në burg djalin tim. Por ta dish se edhe në varr të jem, do ngrihem dhe do të marr hakun tim” tha nëna e Dorjan Protoduarit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ish-deputeti: Rama i urren studentët sepse …

Politikë

Ish-deputeti: Rama i urren studentët sepse …

Ish-deputeti i Partisë Demokratike përmes një postimi në Facebook ka reagur në lidhje me lajmin se tarifat e studentëve për vitin akademik 2019-2020 Bachelor do të jenë po aq sa...

Aromë nëne... Sofia Loren kthehet në setin e xhirimit

Art

Aromë nëne... Sofia Loren kthehet në setin e xhirimit

Për hir të dashurisë së djalit, Edoardo, aktorja e madhe Sophia Loren, 84 vjeçe kthehet në skenë e filmit. "Jeta përpara teje" titullohet titulli i filmit i frymëzuar nga romani i...

Prekëse/ Me zë të dridhur Laura Konda largohet pas 20 vitesh nga Zëri i Amerikës

Aktualitet

Prekëse/ Me zë të dridhur Laura Konda largohet pas 20 vitesh nga Zëri i Amerikës

Pas dy dekadave te Zëri i Amerikës, ikona e televizionit, gazetarja, Laura Konda do të largohet. Teksa i dridhej zëri nga emocionet, Laura Konda i dha lamtumirë ekranit, ndërsa transmetohej...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!