Ironia e Dylgjerit: Rama vrau demokracinë dhe i bleu gruas gjithë Shqipërinë

Tuesday, 26 Mars 2019 09:52

Gazetari Ylli Dylgjeri ka reaguar me një shënim në faqen e tij në facebook ku ironizon ashpër kreun e qeverisë Rama i cili sipas tij ka vrarë demokracinë e Shqipërisë.

Ai bën një përngjasim të kreut të qeverisë basketbollist me një basketbollist në Afrikë

“Dy basketbollistët

Njëri afrikan e tjetri albanistan. Njëri me Nr. 10, e tjetri me Nr 2. Njëri i zi e tjetri mavi.

Njërin i gjate 2.31 e tjetri 1.99. Njëri ka punuar me kazëm e tjetri i sëmurë me amëz.

Të dy do të mbahen mënd në histori për dhuratat e mëdha që i bënë grave të fundit.

Afrikani, pasi vrau në xhungël një leopard e shiti dhe i bleu gruas 70 lopë.

Albanistani, pasi vrau demokracinë, i bleu gruas gjithë të Shqipërinë”, shkruan Dylgjeri.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho: Më 30 qershor do i frenojmë zgjedhjet me çdo formë

Politikë

Nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho: Më 30 qershor do i frenojmë zgjedhjet me çdo formë

Nga studio e Report Tv, nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho, e pyetur se çfarë do të ndodhë në votimet e 30 qershorit u shpreh se kjo do të jetë një...

Tonin Çobani: Edhe unë nuk do të votoj!

Aktualitet

Tonin Çobani: Edhe unë nuk do të votoj!

Studiuesi i njohur Tonin Çobani është bashkuar me intelektualët e tjerë që nuk do të votojnë me 30 qershor në zgjedhjet moniste. Ai ka postuar në facebook këtë shënim: “Edhe unë...

Modelja shqiptare “çmend” fansat me pozat provokuese (FOTO)

Show-biz

Modelja shqiptare “çmend” fansat me pozat provokuese (FOTO)

Modelja seksi, Kejvina Kthella, ka tërhequr sërish vëmendjen e fansave të saj të shumtë, teksa ka publikuar dy foto ku shfaqet mjaft provokuese. Në fotot e postuara në “Instagram”, ish-velina e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!