Uron Kosovën/ Mesazhi i jashtëzakonshëm i Ish-kryeministrit Berisha

Tuesday, 26 Mars 2019 10:01

Ish-kryeministri i Shqipërisë, nuk ka munguar me urimin e tij në debutimin e parë të ekipit përfaqësues të Republikës së Kosovës në eliminatoret e kampionatit Europian. Pas barazimit të ndjeshëm në shtëpi (1-1) me kombëtaren e Bullgarisë me një lojë spektakolare, Berisha përgëzon ekipin shqiptar për lojën dhe super golin e Arbër Zenelit. Këtë urim Berisha e ka shoqëruar me një “kartolinë” kuptim plotë ku shfaqen mijëra kosovarë 10 vite më parë, duke u larguar nga shtëpitë e tyre pas genocidit serb dhe sot pas 10 vitesh me një ekip dinjitoz futbolli në eliminatoret e kampionatit Europian.

“Urime te perzemerta Ekipit te Futbollit te Kosoves, shenuesit te super golit Arber Zeneli, trajnierit, kapitenit, gjithe lojtareve. Ky barazim me Bullgarine kishte shijen e fitores! Urime! Sb” shkruan Berisha në faqen e vetë në Facebbok.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Britania pezullon fluturimet drejt Kajros për arsye sigurie

Globi

Britania pezullon fluturimet drejt Kajros për arsye sigurie

Kompania britanike “British Airways” njoftoi anulimin e fluturimeve drejt kryeqytetit egjiptian Kajro, duke cituar motive sigurie, por pa dhënë sqarime të mëtejshme. Menjëherë pas saj, edhe kompania gjermane “Lufthansa” pezulloi...

Gëzim Muçolli : Fitorja diplomatike e ambasadores Alma Lama kundër Serbisë në Romë

Bota Shqiptare

Gëzim Muçolli : Fitorja diplomatike e ambasadores Alma Lama kundër Serbisë në Romë

Pak ditë më parë, mjaftoi  një shkrim i postuar te portali më i lexuar shqip dhe italisht te shqiptarët e Italisë, Albania NEWS, që të nxisë kërshërinë dhe brengën e...

Përplasen dy makina në Tropojë/ Humb jetën 9-vjeçari, plagosen 5 të tjerë

Aktualitet

Përplasen dy makina në Tropojë/ Humb jetën 9-vjeçari, plagosen 5 të tjerë

Një aksident i rënë ka ndodhur sot në Tropojë. Dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën në aksin rrugor Bajram Curri – Sopot. Si rrjedhojë ka ndërruar jetën gjatë transportimit për në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!