Zbardhet vrasja e Jurgen Kurtit

Tuesday, 26 Mars 2019 11:46

Arrestohen 3 persona  dhe shpallet në kërkim një tjetër për vrasjen e Jurgen Kurtit, të riut biznesmen që u vra pranë sheshit 'Willson' në Tiranë. Policia bën me dije se janë arrestuar tre persona si bashkëpunëtorë për vrasjen: E. L., 21 vjeç, lindur në Athinë/Greqi dhe banues në Tiranë, A. B., 33 vjeç, lindur në Patos dhe baunes në Patos, Fier, si dhe O. Q., 22 vjeç, lindur në Fier dhe banues në Patos.

Ndërkaq policia nuk jep detaje për motivet e vrasjes për shkak se ngjarja është ende në hetim e sipër.

Jurgen Kurti mbeti i vdekur në vend si pasojë e breshërisë së plumbave më 18 mars, teksa po kthehej nga palestra në banesë. Mbi trupin e viktimës u gjetën disa plumba, ndërsa në vendngjarje 10 gëzhoja.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Britania pezullon fluturimet drejt Kajros për arsye sigurie

Globi

Britania pezullon fluturimet drejt Kajros për arsye sigurie

Kompania britanike “British Airways” njoftoi anulimin e fluturimeve drejt kryeqytetit egjiptian Kajro, duke cituar motive sigurie, por pa dhënë sqarime të mëtejshme. Menjëherë pas saj, edhe kompania gjermane “Lufthansa” pezulloi...

Gëzim Muçolli : Fitorja diplomatike e ambasadores Alma Lama kundër Serbisë në Romë

Bota Shqiptare

Gëzim Muçolli : Fitorja diplomatike e ambasadores Alma Lama kundër Serbisë në Romë

Pak ditë më parë, mjaftoi  një shkrim i postuar te portali më i lexuar shqip dhe italisht te shqiptarët e Italisë, Albania NEWS, që të nxisë kërshërinë dhe brengën e...

Përplasen dy makina në Tropojë/ Humb jetën 9-vjeçari, plagosen 5 të tjerë

Aktualitet

Përplasen dy makina në Tropojë/ Humb jetën 9-vjeçari, plagosen 5 të tjerë

Një aksident i rënë ka ndodhur sot në Tropojë. Dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën në aksin rrugor Bajram Curri – Sopot. Si rrjedhojë ka ndërruar jetën gjatë transportimit për në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!