Detaje/ Tritoli me telekomandë në Vlorë iu vu një biznesi

Hënë, 08 Prill 2019 18:25

Janë zbardhur të tjera detaje nga ngjarja e pak minutave në Vlorë, ku një sasi eksplozivi është pikasur pranë një objekti.

Sipas burimeve nga terreni bëhet fjalë për një sasi eksplozivi të vendosur pranë godinës së Gjykatës.

Lënda plasëse sipas Policisë thuhet se do të shpërthente me telekomandë.

Ndërkohë nga Tirana kanë ardhur forca xheniere, të cilat do të bëjnë të mundur shpërthimin mekanik të lëndës eksplozive.

Në fillim dyshimet e para ishin për një pako të dyshimtë pranë një zyrë avokatie, ndërsa së fundmi bëhet me dije se lënda shpërthyese mendohet të jetë vendosur pranë një objekti biznesi.

Policia ndërkohë ka shoqëruar në komisariat disa persona midis të cilëve edhe pronarin e ndërtesës, shtetasin A.Bajramaj.

Aktualisht e gjithë zona është e rrethuar nga forca të shumta policie, ndërsa pakoja e zezë gjendet në sheshpushimin e bizneseve.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Të dashuruar që fëmijë, del Foto e fëmijërisë së Messit dhe bashkëshortes

Lifestyle

Të dashuruar që fëmijë, del Foto e fëmijërisë së Messit dhe bashkëshortes

Një foto e fëmijërisë së futbollistit Lionel Messi dhe bashkëshortes së tij Antonela Rocuzzo, e cila është realizuar në janar të vitit 1998, është publikuar së fundmi për herë të...

Përdhunoi dhe vrau gazetaren, dënohet 30 vjet burg

Aktualitet

Përdhunoi dhe vrau gazetaren, dënohet 30 vjet burg

Gjykata bullgare ka dënuar me 30 vjet burgim Severin Krasmirov për përdhunimin dhe vrasjen e gazetares investigative Victoria Marinova. Trupi i Marinovas u gjet më 6 tetor të vitit të kaluar...

28 emigrantë shqiptarë garojnë në zgjedhjet e majit në Itali

Aktualitet

28 emigrantë shqiptarë garojnë në zgjedhjet e majit në Itali

Eva Meksi mbërriti në Bari përpara 28 vitesh dhe tani e konsideron qytetin e saj. Aq e vendosur është t’i ofrojë atij të gjithë grintën dhe energjinë e saj, sa që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!