Ironia e gazetarit Dylgjeri për mardhëniet shqiptaro-kineze të Ballukëve

E Enjte, 11 Prill 2019 18:55

Gazetari Ylli Dylgjeri ka gjetur një mënyrë interesante për të vëzhguar situatën në të cilën po ndodhen marrëdhëniet e Ramës me kinezët pas fajësimit që kryeministri i bëri për grabitjen në Rinas.
Nëpërmjet dy titujve të lajmeve në të parën për periudhën e diktaturës dhe marrëdhënieve shqiptaro-kineze me Beqir Ballukun dhe në një lajm të dytë të Minstres Belinda Balluku, Dylgjeri zgjedh të bëjë këtë ironi.
“Valë pastrimesh e Ballukëve dje dhe sot në marrëdhënie me kinezët
Dje në diktaturë, kinezët na pastronin partinë, sot në demokraci shqiptaret kërkojnë të pastrojmë kinezët nga aeroporti Rinasit...!!” shkruan Dylgjeri.

56702173_10214299852231274_1402812756406566912_n.jpg56605050_10214299852551282_1834959244604997632_n.jpg

Modifikuar më E Enjte, 11 Prill 2019 19:09

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Nuk i fliste për klipin me drogë dhe alkool, Bebe Rexha pajtohet me babain

Bota Shqiptare

Nuk i fliste për klipin me drogë dhe alkool, Bebe Rexha pajtohet me babain

3 muaj më parë këngëtarja shqiptare me famë botërore Bebe Rexha publikoi këngën e titulluar ‘Last Hurrah’. Por klipin e këngës më drogë, cigare dhe alkool, ku Bebe shfaqej në skena...

Zgjidh një çelës dhe testo personalitetin tënd

Aktualitet

Zgjidh një çelës dhe testo personalitetin tënd

Zgjedhja mund t'ju surprizojë pasi do zbuloni diçka interesante për personalitetin tuaj. 1 - Ju keni zgjedhur çelësin më të thjeshtë. Pavarësisht formës së zakonshme, ka një dizajn shumë unik. Kjo...

Nuk e ka prezantuar kurrë të atin: Xhensila Myrtezaj publikon foton e parë me të!

Show-biz

Nuk e ka prezantuar kurrë të atin: Xhensila Myrtezaj publikon foton e parë me të!

Xhensila Myrtezaj është ndjerë nostalgjike sot dhe ka publikuar një foto familjare! Këngëtarja shqiptare nuk e ka prezantuar kurrë të atin në publik, por sot ka thyer rregullin e saj dhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!