Procesi i Berlinit, Haradinaj: S’ka takim kokë më kokë me delegacionin serb

E Enjte, 11 Prill 2019 19:42

Nuk do të ketë takim kokë më kokë me delegacionin e Serbisë. Kjo është konfirmuar nga kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili bëri me dije se do të marrë pjesë në takimin e liderëve të Ballkanit Perëndimor që zhvillohet në Berlin me 29 prill.

Shefi i qeverisë së Prishtinës tha se është një nder që ky event kryesohet nga kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti Francez, Emanuel Macron, por theksoi se nuk ka pritshmëri të larta.

“Nuk është takim bilateral, por më i gjerë. Është nder për Kosovën, por unë nuk kam ndonjë parashikim për ndonjë marrëveshje potenciale”, tha Haradinaj.

Gjatë një Konference për shtyp, ai foli edhe për ndikimin e Rusisë në Kosovës.

“Nuk ka tendencë të përfshirjes së Kosovës në procese që kanë dëshirë për të nxjerrë Kosovën nga binarët dhe ekziston edhe një agjendë e Rusisë për këtë”, tha kryeministri i Kosovës.

Ndër të tjera, Haradinaj tha se në takimin e Berlinit do të shtrojë edhe çështjen e Liberalizimit të munguar të Vizave për Kosovën.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Nuk i fliste për klipin me drogë dhe alkool, Bebe Rexha pajtohet me babain

Bota Shqiptare

Nuk i fliste për klipin me drogë dhe alkool, Bebe Rexha pajtohet me babain

3 muaj më parë këngëtarja shqiptare me famë botërore Bebe Rexha publikoi këngën e titulluar ‘Last Hurrah’. Por klipin e këngës më drogë, cigare dhe alkool, ku Bebe shfaqej në skena...

Zgjidh një çelës dhe testo personalitetin tënd

Aktualitet

Zgjidh një çelës dhe testo personalitetin tënd

Zgjedhja mund t'ju surprizojë pasi do zbuloni diçka interesante për personalitetin tuaj. 1 - Ju keni zgjedhur çelësin më të thjeshtë. Pavarësisht formës së zakonshme, ka një dizajn shumë unik. Kjo...

Nuk e ka prezantuar kurrë të atin: Xhensila Myrtezaj publikon foton e parë me të!

Show-biz

Nuk e ka prezantuar kurrë të atin: Xhensila Myrtezaj publikon foton e parë me të!

Xhensila Myrtezaj është ndjerë nostalgjike sot dhe ka publikuar një foto familjare! Këngëtarja shqiptare nuk e ka prezantuar kurrë të atin në publik, por sot ka thyer rregullin e saj dhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!