Skandali/Rektori Rames dhe Besa Shahinit kapet mat me plagjiaturë

Hënë, 15 Prill 2019 19:07

Reagon studiuesi dhe denoncuesi i plagjiaturave Taulant Muka, pas vendimit të ministres së Arsimit, Besa Shahini për emërimin përkohësisht të Bernard Dostit si rektor. Ky vendim erdhi pas pezullimit nga detyra të rektorit Mynyr Koni.

Në një status në rrjetet sociale, Muka rikthen edhe një herë denoncimin me fakte ndaj Dostit, si dhe ironizon vendimin e ministres Shahini.

“Besa Shahini, nuk e di çfarë emri t’i vë veprimit të fundëm që sapo ke ndërrmarë. Shkarkon Mynyr Koni dhe emëron rektor Bernard Dosti me publikime plagjiaturë! Ku është standardi që vendos Besa? Z. Dosti është denoncuar publikisht për artikull plagjiaturë (me bashkautor ish zv/ministrin e Arsimit Ervin Demo) ne Ora Neës. Madje ka një kërkesë të z. Koni për verifikimin e plagjiaturë se z. Dosti, por qe është penguar si veprim nga Dhori Kule. Ky është standardi i Ministrisë se Arsimit, lartësoni hajdutët intelektualë për të shkatërruar arsimin dhe të ardhmen e të rinjve”, shkruan Muka.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

I frymëzuar nga komediani ukrainas që fitoi zgjedhjet, aktori i njohur shqiptar “shpall” kandidaturën për President

Aktualitet

I frymëzuar nga komediani ukrainas që fitoi zgjedhjet, aktori i njohur shqiptar “shpall” kandidaturën për President

Në Ukrainë u zgjodh javën e shkuar President i vendit komediani i njohur Vlodimir Selenksi, i cili fitoi me një rezultat të thellë përballë miliarderit Petro Poroshenko, i cili garonte...

Do të futemi ndonjëherë në BE’?!/ Shpërthejnë memet në rrjet

Aktualitet

Do të futemi ndonjëherë në BE’?!/ Shpërthejnë memet në rrjet

Memet për pranimin e Shqipërisë në BE kanë plasur në rrjetet sociale dhe mediat online. Një prej tyre është edhe kjo e fundit, ku është një burrë që pyet gran nëse...

Shpërthim në Siri, vdesin 15 persona

Globi

Shpërthim në Siri, vdesin 15 persona

15 persona kanë mbetur të vdekur si pasojë i një shpërthimi të ndodhur në qytetin Idlibit në veriperëndim të Sirisë. Tre ndërtesa në qytetin e Jisr al-Shughour u shkatërruan nga shpërthimi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!