I pashpresë dhe helmatisur!

Hënë, 15 Prill 2019 19:31

Nga Bujar Vreto

Librazhdasit ne masivitet, si rralle ndonjeher u bashkuan me uraganin e madh te shqiptareve per te larguar kriminelin dhe shpuren e tij nga institucionet qe jane zaptuara ne emer te votes.

Leshi dhe lesherit te urdheruar nga njeriu me i degjeneruar i shekullit te ri dhe pasardhesi i diktatorit pervers te shekullit te vjeter, perdoren gaz lotsjelles dhe helmues kunder popullit protestues, kunder popullit qe kerkon te drejten e votes dhe kthimin ne legjitimitet te institucioneve qe jane perdhosur nga krye legeni narkotrafikant qe ka humbur sensin e te qenit drejtues.

O i pa’shprese dhe mekatare, helmi qe te ka pushtuar zemren dhe kerkon ta injektosh tek populli nepermjet sahanlepirsave dhe sherbetoreve si leshi, nuk do te shpetojne por do te zhysin akoma me thelle ne batakun ku je perfshire.

O mjeran dhe i pa bese qe ke shkaterruar dhe po shkaterron familje, qe ke ngritur nje sistem autokratik dhe voten e ke kthyer ne pazar, po te vjen fundi dhe do perfundosh si diktatori Irakut ne tunele dhe do kapesh si miu i haleve, duke te garantuar se drejtesia do beje punen e vet dhe s’do mundet askush te ju beje derman.

O i shkalluar dhe frikacak, populli proteston kunder pushtetit te inkriminuar dhe mafioz, kunder oligarkise dhe diskriminimit te bizneseve, kunder papunesis dhe korrupsionit ne cdo nivel, kunder pagave dhe pensioneve te uleta, kunder prokurorise si derivat ne duart tua qe perdoret dhe ngre akuza ndaj protestuesve dhe mbyll syte kur vidhen 10 milion euro ne rinas, 20 milion euro ne unazen e re dhe lejon lesherit te perdorin helm kunder popullit.

O hajdut dhe i pangopur, populli proteston per ekonomine qe eshte perqendruar ne duart e tua dhe nje grusht oligarkesh ne sherbimin tend. Per ndihmen ekonomike qe jepet si lemoshe ne kembim te dhenies se votes ose ne te kundert i nderpritet nga qafiret e zyrave (militantet rilindas). Qytetaret protestojne se nuk perballojne cmimin e energjisde elektrike, karburanteve dhe lendes drusore per ngrohje.

O megaloman dhe i shfrenuar, qytetaret protestojne per mungesen e planeve zhvillimore dhe subvensionet, per infrastrukturen dhe sherbimet qe ju mungojne se reforma teritoriale eshte thjeshte nje mashtrim i madh dhe kalkulim si te grabisni votat.

O mashtrues dhe batakci, qytetaret protestojne se premtove 300 000 vende pune, por me politikat tua prej mafiozi e shkretove vendin dhe largove nga Shqiperia 400 000 djem dhe vajza pjesen me vitale te shoqerise, shpresen e te ardhmes qe ku vend te behej. Protestohet kunder grabitjes se taksave me formulat e partneritetit publik privat dhe per nje shendetesi e barna te kontrolluara, pasi gjithcka eshte kthyer ne tmerr per te pamundurit.

O sharlatan qe eksperimenton me popullin tend, duke treguar perralla ne takime me administraten, se populli te ka braktisur, ke nje menyr per te shpetuar, jep doreheqje dhe drejtohu ne dyert e policise qe drejtesia te veproje se ndryshe helmi i lleshit qe perdoret kunder protestave do vije drejt Surrelit.

Populli po te ndjek, mos shpreso tek ndonje marreveshje manipulative qe mendja jote djallezore dhe zemra e helmatisur kurdis.

Dorehiqu o i paudhe se 13 prilli do te duket lule..

Librazhdas dhe njeres te lire ju faleminderit shume.. Realiteti eshte ky…
Kryetar Dega E PD-se Librazhd

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Adrola Dushi nënshkruan kontratë me kompaninë e famshme amerikane

Show-biz

Adrola Dushi nënshkruan kontratë me kompaninë e famshme amerikane

Adrola Dushi është një nga personazhet më të komentuar të showbiz-it shqiptar, megjithatë prej vitesh ajo jeton midis Shqipërisë dhe Amerikës, pasi vazhdon dhe karrierën e saj si modele atje. Së...

I frymëzuar nga komediani ukrainas që fitoi zgjedhjet, aktori i njohur shqiptar “shpall” kandidaturën për President

Aktualitet

I frymëzuar nga komediani ukrainas që fitoi zgjedhjet, aktori i njohur shqiptar “shpall” kandidaturën për President

Në Ukrainë u zgjodh javën e shkuar President i vendit komediani i njohur Vlodimir Selenksi, i cili fitoi me një rezultat të thellë përballë miliarderit Petro Poroshenko, i cili garonte...

Do të futemi ndonjëherë në BE’?!/ Shpërthejnë memet në rrjet

Aktualitet

Do të futemi ndonjëherë në BE’?!/ Shpërthejnë memet në rrjet

Memet për pranimin e Shqipërisë në BE kanë plasur në rrjetet sociale dhe mediat online. Një prej tyre është edhe kjo e fundit, ku është një burrë që pyet gran nëse...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!