Digjen dy makina pranë Drejtorisë së Policisë, identifikohet i dyshuari

Tuesday, 16 Prill 2019 09:01

Dy makina janë përfshirë nga zjarri në orët e vona të kësaj të hëne në Elbasan. Bëhet fjalë për makinën tip Volswagen me targa AA 595 KP, i cili rezulton në pronësi të Hysen Hasekiut.

Krahas këtij mjeti ka pësuar dëmtime të pjesshme edhe makina tip Skoda, me targa AA 702 DL, në pronësi të Bledar Hoxhës.

Mësohet se dy mjetet e djegura ishin parkuar pranë Drejtorisë së Policisë Elbasan. Nga këqyrja e kamerave të sigurisë është bërë e mundur zbardhja e ngjarjes dhe flitet për zjarrëvënie të qëllimshme.

Kamerat kanë fiksuar të riun i cili njihet me dy emra, Mario Toçi ose Englent Toçi. I dyshuari rezulton person me precedentë të mëparshëm penalë, ndërkohë që vijon puna për kapjen e tij.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Do të futemi ndonjëherë në BE’?!/ Shpërthejnë memet në rrjet

Aktualitet

Do të futemi ndonjëherë në BE’?!/ Shpërthejnë memet në rrjet

Memet për pranimin e Shqipërisë në BE kanë plasur në rrjetet sociale dhe mediat online. Një prej tyre është edhe kjo e fundit, ku është një burrë që pyet gran nëse...

Shpërthim në Siri, vdesin 15 persona

Globi

Shpërthim në Siri, vdesin 15 persona

15 persona kanë mbetur të vdekur si pasojë i një shpërthimi të ndodhur në qytetin Idlibit në veriperëndim të Sirisë. Tre ndërtesa në qytetin e Jisr al-Shughour u shkatërruan nga shpërthimi...

Përmbytjet dhe rrëshqitjet e dheut marrin jetën e 60 personave në Afrikën e Jugut

Globi

Përmbytjet dhe rrëshqitjet e dheut marrin jetën e 60 personave në Afrikën e Jugut

Përmbytjet dhe rrëshqitjet e dheut në Afrikën e Jugut kanë shkaktuar vdekjen e të paktën 60 personave. Mes viktimave është dhe një foshnje gjashtë muajshe e disa fëmijë të vegjël. Më...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!