“Bijtë e atyre që hodhën në erë ‘Notre Dame’ shqiptar, qajnë për ‘Notre Dame’ të Parisit

Tuesday, 16 Prill 2019 10:29

Gazetari Dritan Kaba ka reaguar me një shenim në faqen tij në facebook pas djegjes së Katedrales Notre Dame në Paris duke bërë një retrospektivë dhe një homazh të Ksihes shqiptare të Vaut të Dejës, një momument qindra vjeçar që u hodhën në erë me dinamit nga regjimi komunist.

“Një pamje nga Notre Dame shqiptar. Këtë e hodhen në erë vetë me dinamit etërit e atyre qe sot po “qajnë” për Notre Dame në Paris”, shkruan gazetari.

Ja postimi i tij i plotë:

KUJTONI NOTRE DAME SHQIPTAR

Nje pamje nga Notre Dame shqiptar. Ketë e hodhën në erë vetë me dinamit etërit e atyre që sot po “qajnë” për Notre Dame në Paris.

Kisha e Vaut të Dejës qindra vjeçare,, aty ku u kurorëzua edhe Skenderbeu.

Po nuk është vetëm kaq por përditë po shkatërrohen me eskavatore dhe po betonizohen vlera të njerezimit edhe shumë me të lashta se Notre Dame. Kesaj barbarie ketu i thonë zhvillim rilindas. Qani dhe kujisni pak edhe për to!

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

I frymëzuar nga komediani ukrainas që fitoi zgjedhjet, aktori i njohur shqiptar “shpall” kandidaturën për President

Aktualitet

I frymëzuar nga komediani ukrainas që fitoi zgjedhjet, aktori i njohur shqiptar “shpall” kandidaturën për President

Në Ukrainë u zgjodh javën e shkuar President i vendit komediani i njohur Vlodimir Selenksi, i cili fitoi me një rezultat të thellë përballë miliarderit Petro Poroshenko, i cili garonte...

Do të futemi ndonjëherë në BE’?!/ Shpërthejnë memet në rrjet

Aktualitet

Do të futemi ndonjëherë në BE’?!/ Shpërthejnë memet në rrjet

Memet për pranimin e Shqipërisë në BE kanë plasur në rrjetet sociale dhe mediat online. Një prej tyre është edhe kjo e fundit, ku është një burrë që pyet gran nëse...

Shpërthim në Siri, vdesin 15 persona

Globi

Shpërthim në Siri, vdesin 15 persona

15 persona kanë mbetur të vdekur si pasojë i një shpërthimi të ndodhur në qytetin Idlibit në veriperëndim të Sirisë. Tre ndërtesa në qytetin e Jisr al-Shughour u shkatërruan nga shpërthimi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!