Ja si do jetë moti deri në fundjavë në Shqipëri

E mërkurë, 24 Prill 2019 21:12

Grimcat e rërës në ajër, por dhe reshjet e shiut të shoqëruara me baltë në vendin tonë pritet të jenë të pranishëm deri në fund të javës.

Meteorologia Adiola Bani shpjegon se masat xhore nga veriu i Afrikës kanë përfshire Mesdheun dhe Evropën Juglindore duke sjelle këtë situatë në të grithë Gadishullin e Ballkanit.

Kjo ka bërë që të kemi dhe rritje te menjëhershme të temperaturave si në vlerat minimale ashtu dhe në ato maksimale.

Këto masa ajrore me origjinë afrikane pritet të tërhiqen nga vendi ynë vetëm pas të premtes kur sipas shërbimit “Meteoalb” do të ketë dhe rënie graduale të temperaturave.

Meteorologët në vendin tonë qarkullojnë shpesh masa të tilla por këtë herë është ndjerë me tepër pasi temperaturat në pjesën dominuese të muajit nuk kanë qenë shumë të larta e nuk i kanë kaluar të 24 gradët celsius.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Nuk i fliste për klipin me drogë dhe alkool, Bebe Rexha pajtohet me babain

Bota Shqiptare

Nuk i fliste për klipin me drogë dhe alkool, Bebe Rexha pajtohet me babain

3 muaj më parë këngëtarja shqiptare me famë botërore Bebe Rexha publikoi këngën e titulluar ‘Last Hurrah’. Por klipin e këngës më drogë, cigare dhe alkool, ku Bebe shfaqej në skena...

Zgjidh një çelës dhe testo personalitetin tënd

Aktualitet

Zgjidh një çelës dhe testo personalitetin tënd

Zgjedhja mund t'ju surprizojë pasi do zbuloni diçka interesante për personalitetin tuaj. 1 - Ju keni zgjedhur çelësin më të thjeshtë. Pavarësisht formës së zakonshme, ka një dizajn shumë unik. Kjo...

Nuk e ka prezantuar kurrë të atin: Xhensila Myrtezaj publikon foton e parë me të!

Show-biz

Nuk e ka prezantuar kurrë të atin: Xhensila Myrtezaj publikon foton e parë me të!

Xhensila Myrtezaj është ndjerë nostalgjike sot dhe ka publikuar një foto familjare! Këngëtarja shqiptare nuk e ka prezantuar kurrë të atin në publik, por sot ka thyer rregullin e saj dhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!