Policia holandeze godet kamionin me shqiptarë/ Refuzuan të ndalonin

E Enjte, 16 May 2019 11:10

Një shqiptar, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur është vënë në pranga pasi drejtonte një kamion të vjedhur, i cili ishte i ngarkuar me mallra të vjedhura gjithashtu.

Ngjarja ka ndodhur një natë më parë në autostradën A67 në Veldhoven, Holandë. Mediat holandeze shkruajnë se policët kur pikasën një kamion me targa të huaja i bënë shenjë shoferit që të ndalonte. Por pasi shoferi shqiptar që tashmë është arrestuar nuk iu bind urdhrit, policia qëlloi me armë në ajër për paralajmërim.

Pas kamionit ishte edhe një tjetër automjet ku udhëtonin 5 persona dhe asnjëri nga mjetet nuk ndaloi.

Kamioni dhe vetura ndaluan disa kilometra më tutje dhe shqiptari së bashku me shoferin e mjetit si dhe 5 personat që udhëtonin me të braktisën makinat dhe u arratisën në këmbë.

I vetmi që u arrestua është shoferi identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur. Pas verifikimeve, kamioni që drejtoi shqiptari rezultoi i vjedhur dhe brenda tij u gjetën celularë, sende elektronike dhe rroba të vjedhura.

Shqiptari po merret në pyetje kurse 6 të tjerët janë ende në kërkim. Grupi i tyre dyshohet se është pjesë e një bande grabitësish.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Plas në burgun grek, përleshje masive mes shqiptarësh

Aktualitet

Plas në burgun grek, përleshje masive mes shqiptarësh

Natë episodike në burgun e Koridhalosë. Gjatë natës 2 të burgosur shqiptarë janë përleshur egër, ndërsa një prej tyre ka kaluar nga sektori B në sektorin C. Fillimisht është bërë e...

Detaje/ Plagosja në Lezhë, shoqërime masive për ngjarjen

Aktualitet

Detaje/ Plagosja në Lezhë, shoqërime masive për ngjarjen

Policia e Lezhës ka shoqëruar disa persona për ngjarjen e djeshme, ku mbeti i plagosur një 35-vjeçar. Fatmirësisht i plagosuri është jashtë rrezikut për jetën dhe po merr ndihmë të...

Atentat me armë në Vlorë, dy të rinjve: një i vdekur, një i plagosur rëndë

Aktualitet

Atentat me armë në Vlorë, dy të rinjve: një i vdekur, një i plagosur rëndë

Një atentat me armë është bërë ndaj dy të rinjve që udhëtonin me motorr në rrugën e fshatit Poro të Vlorës. Si pasojë e atentatit, njeri prej tyre, Sotiraq Mëhilli...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!