Krimet e Rënda kanë rrëzuar kërkesën e dy të arrestuarve për grabitjen e Rinasit, të cilët kërkonin ballafaqim me Alkond…
Pas vendimit të anëtarëve të PS në KQZ, të cilët në tejkalim të kompetencave, hodhën në votim dekretin e Presidentit…
Gazetari i njohur, Ylli Dylgjeri, i ka drejtuar një letër të hapur Bashkisë së Tiranës, ku i kërkon heqjen e…
Pas Librazhdit ditën e djeshme dhe Patosit sot, edhe Mallakastra e pret me protesta kryeministrin Edi Rama. Nën thirrjet “Rama…
Bledar Dervishaj, këshilltar ligjor i Presidentit të Republikës Ilir Meta iu ka dhënë përgjigje shumë pikëpyetjeve të ngritura pas zhvillimeve…
Një seri artikujsh në median e huaj, kryesisht atë gjermane dhe britanike, i kanë bërë thirrje vendeve të BE që…
Policia ka bërë të ditur se ka përfunduar një operacion 1 vjeçar ku janë vë në pranga disa persona. Në…
SIGAL UNIQA Group Austria, kompania më e madhe dhe më e besuar e sigurimeve në Shqipëri, festoi këtë të mërkurë…
Statistikat për fenomenin e emigracionit nga Shqipëria janë shqetësuese. Sipas ekspertëve emigrimi i viteve të fundit dallon nga ai viteve…
Të joshur nga emigracioni, të rinjtë shqiptarë nuk preferojnë të vijojnë studimin pas arsimit nëntëvjeçar. Sipas të dhënave të INSTAT,…
Mëngjesin e sotëm një autobus i një kompanie shqiptare në Greqi, i cili shërbente për transportin e udhëtare në linjën…
Ish-deputeti io PD-së, i cili ka qenë edhe ministër i Shëndetësisë, Tritan Shehu, në një intervistë të dhënë për televizionin…

Lajmet e fundit

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Politikë

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku me anë të një statusi në rrjetin social “Facebook” shkruan se Këshilli i Europës ka marrë një vendim të paprecedent që të mos ndjekë nga...

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton  qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Politikë

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Kryetari i Bashkise se Kamzës Xhelal Mziu i bën thirrje të gjithë qytetarëve të bashkohen për t’i thënë “Stop Krimit”, në mbrojtje të institucioneve publike, Kushtetutës dhe lirive e të...

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

Aktualitet

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

42 persona janë arrestuar si pjesë e një operacioni masiv policor të shtrirë në Shqipëri dhe gjashtë shtete të Bashkimit Europian. Në Shqipëri, është vënë në pranga në Shkodër një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!