Krim i rëndë brenda një familje në Vlorë, burri ka goditur me levë gruan e tij. Një krim i rëndë…
Shifra katastrofike e braktisjes së vendit konfirmohet nga raportimi formal i INSTAT-it mbi hyrje daljet në Shqipëri për 5 muajt…
Një belg i dyshuar se kërkonte të kryente një sulm kundër ambasadës Amerikane në Bruksel u arrestua dje, njoftoi prokuroria…
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Divjakë, ku një 42-vjeçar ka humbur jetën tragjikisht si pasojë…
Një aksident ka ndodhur në aksin rrugor Levan-Tepelene. Mësohet se aksidenti ka ndodhur në Fratar ku si pasojë e përplasjes…
Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka gjobitur  me 2.65 milion lekë 4 subjekte në Tiranë dhe Korçë, të cilat tregtonin produkte…
I pari ishte artisti Bujar Kapexhiu. Ai deklaroi se do të dilte dhe do të bllokonte votimet në 30 qershor.…
Kontrolli i Lartë i Shtetit ka tërhequr vëmendjen e institucioneve në lidhje me sigurinë në plazhe. Në një reagim të…
Presidenti amerikan Trump ka pohuar se këshilltari i tij kryesor i politikës së jashtme dëshiron të përfshijë SHBA-në në konflikte…
Një video e shumë viteve me parë është zbuluar nga Syri.net në të cilën duket Kristaq Rama që është edhe…
Kolegji Zgjedhor mblidhet sot për të vendosur nëse është e vlefshme data 30 qershor për zhvillimin e zgjedhjeve vendore, nisur…
Kompanitë e huaja transferuan jashtë vendit 102 milionë euro në formën e transferimit të fitimit dhe pagesave të interesave gjatë…

Lajmet e fundit

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Politikë

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku me anë të një statusi në rrjetin social “Facebook” shkruan se Këshilli i Europës ka marrë një vendim të paprecedent që të mos ndjekë nga...

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton  qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Politikë

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Kryetari i Bashkise se Kamzës Xhelal Mziu i bën thirrje të gjithë qytetarëve të bashkohen për t’i thënë “Stop Krimit”, në mbrojtje të institucioneve publike, Kushtetutës dhe lirive e të...

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

Aktualitet

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

42 persona janë arrestuar si pjesë e një operacioni masiv policor të shtrirë në Shqipëri dhe gjashtë shtete të Bashkimit Europian. Në Shqipëri, është vënë në pranga në Shkodër një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!