Një 16-vjeçare nga qyteti i Klosit, dyshohet se është dhunuar nga bashkëjetuesi i saj 30-vjeçar. Ngjarje e cila më pas…
Një bisedë telefonike e përgjuar ka tradhtuar dy autorët e dyshuar të vrasjes së tregtarit Agim Buci. Një pakujdesi e…
Analistja e njohur, Zamira Çavo, në një postim në rrjetet sociale, ka shpërthyer keq duke thënë se situata në kryeqytet po…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, mori pjesë sot në Samitin e radhës së Krerëve të Shteteve të Procesit të Brdo-Brijuit,…
Falimentimi dhe zhdukja pa lënë gjurmë e kompanisë së tregtimit të karburanteve “Gulf”, përveç dëmit që ka sjellë për lë…
Një hetim i nisur rreh dy vite më parë ka sjellë arrestimin e 31 personave në Belgjikë e Luksemburg, pjesë…
Gjatë vitit 2017, një përdorues celular aktiv (që ka kryer komunikim në 3 muajt e fundit) ka kryer mesatarisht 160…
“Departamenti Amerikan i Shtetit e ka vlerësuar Tiranën si një vend i rrezikshmërisë së lartë për krime që drejtohen ose…
A eshte e vertete qe dje, kryetari i bashkise te Tiranes, permes nje shumice te kontrolluar prej tij te PS…
Shikoni dy shkresa te leshura nga bashkia e Tiranes ne harkun kohor prej 10 ditesh nga njera tjetra. Shkresat jane…
Hyrja e Shëngjinit dhe rruga që përshkon këtë qytet, ka ditë që kanë marrë zgjidhje zyrtare tashmë. Herën tjetër kur…
Në mbledhjen e sotme të Këshillit Kombëtar të Territorit pjesë e axhendës së mbledhjes ishte ndërtimi i katër hidrocentraleve e…

Lajmet e fundit

… Sot, që nesër të mos jetë vonë!

Politikë

… Sot, që nesër të mos jetë vonë!

Nga Halil Teodori Situata politike në Shqipëri ka hyrë në një fazë kritike. Palët e përfshira sa vijnë dhe potencojnë frontet e përballjeve. Asnjë rreze shprese nuk ka për kompromis. Shteti...

Tragjike/ I moshuari gjendet pa jetë në mes të qytetit! Detajet

Aktualitet

Tragjike/ I moshuari gjendet pa jetë në mes të qytetit! Detajet

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete sot pasdite në qytetin e Korçës. I moshuari është identifikuar si Y.Muja. Policia dhe grupi hetimor ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po punojnë...

Kriza e përplasjet në KZAZ, apeli i PDIU: Rama t’i kthehet arsyes

Aktualitet

Kriza e përplasjet në KZAZ, apeli i PDIU: Rama t’i kthehet arsyes

PDIU përmes një deklarate për mediat është shprehur e shqetësuar për situatën e fundit politike në vend. Ajo thekson se Shqipëria po rrëshqet me shpejtësi drejt një situate dramatike. Mes tjerash...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!