Policia franceze ka arrestuar dhjetë persona, mes tyre 7 shqiptarë me akuzën  'trafik të lëndëve narkotike'. Arrestimi i personave u…
Është gjetur trupi i pajetë i 31-vjeçarit Doland Molla, nga Skrapari, i cili u zhduk ditën e djeshme në plazhin…
Një 40-vjeçar shqiptar ka humbur jetën një tjetër është plagosur si pasojë e një aksidenti të rëndë në Greqi. Sipas…
Tre persona kanë rënë në prangat e Policisë së Korçës, pasi kanë kundërshtuar dhe nuk i janë bindur urdhrit të…
Shqiptarët shpenzojnë më shumë për ushqime dhe arsim, europianët për banesë dhe argëtim. Shpenzimet për ushqime, arsim dhe komunikim u…
Ditën e sotme, PDIU dhe Shoqata Çamëria ka zhvilluar një pelegrinazh në Varrezat e Kllogjerit në Konispol, në kuadër të…
Arqipeshkvia metropolitane Shkodër Pult ka bërë publik një mesazh Angelo Masaffra ku thuhet se në diqezen tone gjithmone kemi lutur…
Një shqiptar 48-vjeçar ka rënë në pranga ditën e djeshme pasi ishte arratisur nga burgu grek. Ai u kap në…
Një rrjet shqiptarësh që merrej me vjedhje është goditur nga policia franceze. Në pranga janë vënë 9 shtetas me origjinë…
Seksioni për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në Policinë e Vlorës, në bashkëpunim me Prokurorinë e qytetit, kanë sekuestruar…
Zyrtarët e qeverisë Rama në mënyrë të vazhdueshme thonë se opozita ka frikë nga reforma në drejtësi, por ligjet e…
Gjykata e Matit ka dhënë vendimin për 10 personat e ndaluar pas përplasjeve në KZAZ-të e 16 e 17 në…

Lajmet e fundit

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Politikë

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku me anë të një statusi në rrjetin social “Facebook” shkruan se Këshilli i Europës ka marrë një vendim të paprecedent që të mos ndjekë nga...

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton  qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Politikë

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Kryetari i Bashkise se Kamzës Xhelal Mziu i bën thirrje të gjithë qytetarëve të bashkohen për t’i thënë “Stop Krimit”, në mbrojtje të institucioneve publike, Kushtetutës dhe lirive e të...

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

Aktualitet

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

42 persona janë arrestuar si pjesë e një operacioni masiv policor të shtrirë në Shqipëri dhe gjashtë shtete të Bashkimit Europian. Në Shqipëri, është vënë në pranga në Shkodër një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!