Ditën e sotme, PDIU dhe Shoqata Çamëria zhvillojnë pelegrinazh në Varrezat e Kllogjerit në Konispol, në kuadër të 75-vjetorit të…
Presidenti Ilir Meta është takuar sot me ish-Presidentin e Republikës së Francës, Nicolas Sarkozy, i cili po zhvillon një vizitë…
Gjykata e Shkodrës ka dhënë masën e sigurisë për të ndaluarit lidhur me ngjarjen në Komisionin Zonal të Administrimit Zgjedhor…
Nën kujdesin e veçantë të Presidentit të Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta u çel në mjediset e hapura të Institucionit të…
Policia e Vlorës ka goditur një rast të shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla duke arrestuar në…
Një avion është rrëzuar në Hawaii, duke vrarë të paktën nëntë persona që ndodheshin në bord, thonë zyrtarët. Avioni u…
Një aksident me pasojë vdekjen është regjistruar në orët e para të mëngjesit të sotëm në 'bulevardin Blu' në Kamzës.…
Biznismeni Damir Fazliç, familja e të cilit jeton dhe punon në Uashington, është takuar me presidentin e SHBA-ve Donald Trump,…
Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka dalë nga ambjentet e selisë për t’iu bashkuar bulevardit “Dëshmorët e Kombit”. Kryemadhi u…
Protesta e 9 mbarëkombëtare e Opozitës po ndiqet ndërkohë live edhe nga mediat më prestigjioze ndërkombëtare. Edhe këtë herë Zëri…
Eskorta e kryeministrit Edi Rama ka përplasur një person në Sarandë, ndërkohë që nuk dihet gjendja shëndetësore e tij. Banorët…
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, u zotua se do të bëjë çdo gjë të mundur për të caktuar një datë për…

Lajmet e fundit

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Politikë

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku me anë të një statusi në rrjetin social “Facebook” shkruan se Këshilli i Europës ka marrë një vendim të paprecedent që të mos ndjekë nga...

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton  qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Politikë

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Kryetari i Bashkise se Kamzës Xhelal Mziu i bën thirrje të gjithë qytetarëve të bashkohen për t’i thënë “Stop Krimit”, në mbrojtje të institucioneve publike, Kushtetutës dhe lirive e të...

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

Aktualitet

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

42 persona janë arrestuar si pjesë e një operacioni masiv policor të shtrirë në Shqipëri dhe gjashtë shtete të Bashkimit Europian. Në Shqipëri, është vënë në pranga në Shkodër një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!