Paga minimale në Shqipëri është 211 euro, ndërsa në Maqedoni 240 euro, sipas të dhënave të Eurostat, që i referohen…
Një qytetar pretendon se nuk ka qenë Policia ajo që ka qëlluar ndaj Admir Murataj, por shokët e tij. Pretendimi…
Reperi i njohur Soulja Boy është në paraburgim, duke vuajtur për shkelje të burgimit me kusht. Në këtë kohë, shtëpia…
Këshilli i Ministrave miratoi sot vendimin për dëmshpërblimin e banorëve që preken nga ndërtimi i segmentit të “Unazës së Re”.…
Qeveria gjermane miratoi projektin e “ligjit të kthimit të rregullt”, në mënyrë që të mos dështojnë kaq shumë riatdhesime. Ai…
Skandal, dhunohet dhe shoqërohet në polici gazetari i njohur Artur Çani. Gjithçka ka ndodhur pasditen e sotme, ndërsa gazetari ka…
Pas ditësh të tëra akuzash e kundërakuzash me tone të forta, kreu i Institutit të Studimeve për Krimet dhe Pasojat…
Projektvendimin e miratuar në seancën parlamentare të 11 prillit, i ardhur si propozim i mazhorancës, për zëvendësimin në komisionet parlamentare…
Një i ri i identifikuar si Fation T. është gjetur i vdekur mesditën e sotme në një apartament tek kompleksi…
Ka përfunduar në prangat e policisë autori që urinoi pranë derës së Kryeministrisë gjatë protestës së opozitës të shtunën pasdite.…
residenti Ilir Meta ka uruar sot Gjeneralin e njohur të Luftës Antifashiste, Rrahman Parllaku, për 100-vjetorin e tij të lindjes.…
Policia e Durrësit ka ndaluar një punonjës të gjendjes civile në Vllahinë të Vlorës, pasi në bashkëpunim me disa persona…

Lajmet e fundit

Ish-zv/ kryeministrja padit Ramën, kërkon rikthimin tek Avokatura e Shtetit

Politikë

Ish-zv/ kryeministrja padit Ramën, kërkon rikthimin tek Avokatura e Shtetit

Ish-zv/kryeministrja teknike Ledina Mandia ka paditur kryeministrin duke kërkuar rikthimin e saj në Avokaturën e Shtetit. Sipas ekstraktit të depozitimit të padisë në Gjykatën Administrative, kërksa e ish-numrit dy të qeverisë...

Zgjedhjet presidenciale, nesër zhvillohet raundi i parë në Maqedoninë e Veriut

Politikë

Zgjedhjet presidenciale, nesër zhvillohet raundi i parë në Maqedoninë e Veriut

Ditën e nesërme do të zhvillohe raundi i parë i zgjedhjeve presidenciale. Votuesit do të duhet të zgjedhin midis tre kandidatëve: shqiptarit Blerim Reka, i cili kandidon si i pavarur...

Duhet apo nuk duhet të konsumohen fruta në fund të një vakti?

Shëndeti

Duhet apo nuk duhet të konsumohen fruta në fund të një vakti?

Në temën e dietës ka besime të gabuara që gjithashtu mund të çojnë në pasoja negative për shëndetin. Këto shpesh janë klishe që janë privuar nga çdo themel shkencor. Pikërisht...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!