Kreu i Kishës katolike të Shqipërisë, imzot Xhorxh Frendo, ka mbajtur një deklaratë për mediat në lidhje me situatën politike…
Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të…
Gadishulli i Ballkanit po vazhdon të ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore relativisht të paqëndrueshme të cila do të ifluencojë…
Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete sot pasdite në qytetin e Korçës. I moshuari është identifikuar si Y.Muja. Policia…
PDIU përmes një deklarate për mediat është shprehur e shqetësuar për situatën e fundit politike në vend. Ajo thekson se…
Përplasja mes mbështetësve të opozitës dhe policisë së shtetit. Turma kërkon të hyjë në KZAZ dhe të nxjerrë jashtë materialet…
Dhjetëra qytetarë në Kavajë janë grumbulluar mëngjesin e sotëm përpara shkollës 9-vjeçare “3 Dëshmorët”, duke bërë thirrje për largimin e…
Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka shkuar sot në Gjykatën e Krimeve të Rënda. Në këtë gjykatë do zhvillohet seanca…
Detaje të reja kanë dalë nga vrasja në Lezhë. Mësohet se Gjin Marku u ekzekutua me armë zjarri nga miku…
Ngjarje e rende ne Kraste te Martaneshit. Nje femije vetem 6 vjec eshte qelluar  me arme zjarri dhe ka mbetur…
Në emisionin “Opinion” te Blendi Fevziut në Tv Klan mbrëmë u debatua rreth fillimit të përplasjeve mes popullit dhe palës…
Gazetari Ilir Babaramo thotë se shteti është duke rënë dhe jemi përballë një përplasje të ashpër. Duke cituar Fukujamën, Babaramo…

Lajmet e fundit

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Politikë

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku me anë të një statusi në rrjetin social “Facebook” shkruan se Këshilli i Europës ka marrë një vendim të paprecedent që të mos ndjekë nga...

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton  qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Politikë

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Kryetari i Bashkise se Kamzës Xhelal Mziu i bën thirrje të gjithë qytetarëve të bashkohen për t’i thënë “Stop Krimit”, në mbrojtje të institucioneve publike, Kushtetutës dhe lirive e të...

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

Aktualitet

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

42 persona janë arrestuar si pjesë e një operacioni masiv policor të shtrirë në Shqipëri dhe gjashtë shtete të Bashkimit Europian. Në Shqipëri, është vënë në pranga në Shkodër një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!