Në të gjithë e situatës e rënduar politike në vend, mes dilemës së zhvillimit apo jo të zgjedhjeve, në inboxin…
Një aksident është regjistruar në aksin Kukës-Morinë dhe për pasojë ka humbur jetën një person. Policia bën me dije se…
Bashkia e Vaut të Dejës ishte një ndër 27 bashkitë që nuk pranoi të bëjë zgjedhje më 30 qershor në…
Panik dhe frike ne nje pallat ne Elbasan. Nje apartament eshte perfshire nga flaket mesditen e sotme, nderkohe qe banoret…
Neuro-shkencëtarët thonë se njerëzit kanë orare të ndryshme kur flejnë gjumë. Sipas tyre, nëse shkoni në shtrat pas mesnatës dhe…
Klima e biznesit ndërmjet Shqipërisë dhe Kosovës është përkeqësuar së fundmi, teksa bashkëpunimi ekonomik nuk po përparon, përkundrazi. INSTAT raportoi…
Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) njofton të gjithë abontentët në Tiranë se nesër dhe pasnesër, (18-19 Qershor 2019)…
Nuk kishte si të mos dilte emri i Saimir Tahirit. Arben Keshi, ish polici, drejtor i Qendrës së Mbyllur për…
Gazeta gjermane BILD botoi sot disa përgjime të tjera të realizuar nga Prokuroria shqiptare, lidhur me zgjedhjet vendore në Dibër.…
Emrat e  dalë nga përgjimet në Qarkun e Dibrës janë kallëzuar në prokurori më 1.9.2016 nga Partia Demokratike. Nëpërmjet një…
ë përgjimet e publikuara nga Bild është edhe një bisedë midis drejtorit në Ministrinë e Brendshme, Arben Keshi dhe një…
Drejtori i Arsimit në Dibër, Drini Gjeci është përgjuar nga prokuroria, teksa i bën presion mësuesve për të votuar dhe…

Lajmet e fundit

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Politikë

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku me anë të një statusi në rrjetin social “Facebook” shkruan se Këshilli i Europës ka marrë një vendim të paprecedent që të mos ndjekë nga...

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton  qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Politikë

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Kryetari i Bashkise se Kamzës Xhelal Mziu i bën thirrje të gjithë qytetarëve të bashkohen për t’i thënë “Stop Krimit”, në mbrojtje të institucioneve publike, Kushtetutës dhe lirive e të...

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

Aktualitet

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

42 persona janë arrestuar si pjesë e një operacioni masiv policor të shtrirë në Shqipëri dhe gjashtë shtete të Bashkimit Europian. Në Shqipëri, është vënë në pranga në Shkodër një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!