Fatos Lubonja duke folur sot në News24 tha se pas përgjimeve të fundit skandaloze të botuara nga BILD se ky…
Kryeministri Rama duket se është shfazuar komplet pas publikimit të sotëm të Bild ku u kap në përgjime duke kontrolluar…
Zona ekonomike amerikane në Kosovë,  sipas parashikimeve të institucioneve dhe përfaqësuesve të bizneseve, do të mund të tërheqë investitorë të…
Shqiptari humb jetën në krye të detyrës. Një 51 vjeçar shqiptar është vrarë barbarisht gjatë punës si roje nate në…
Një person i shpallur në kërkim ndërkombëtar për vrasje, është ekstraduar nga Greqia drejt vendit tonë. Bëhet fjalë për Mentor…
Me vendim të Gjykatës së Shkallës së Parë për Krime të Rënda në Tiranë janë sekuestruar sot rreth 1.5 milion…
Një zjarr i madh ka përfshirë një lokal në hyrje të tregut të Lezhës dhe e ka shkrumbuar plotësisht. Ngjarja…
Nik Qafoku mori cmimin Jackson të Shoqatës së Shkencës së Tokës në Amerikë për vitin 2019 për kontributin e tij…
Nga një kontroll në të cilin u gjetën 25 kg mariuanë, policia arriti të gjurmojnë një nga burimet e shpërndarjes,…
Operatori i shëprndarjes së energjisë OSHEE, ka bërë ditën e sotme njoftimin zyrtarë për stakimin energjisë në disa zona të…
Një ngjarje e rëndë ka tronditur qytezën Künzell në Gjermani. Një shqiptar 55 vjeçar nga Kosova ka vrarë gruan e…

Lajmet e fundit

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Politikë

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku me anë të një statusi në rrjetin social “Facebook” shkruan se Këshilli i Europës ka marrë një vendim të paprecedent që të mos ndjekë nga...

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton  qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Politikë

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Kryetari i Bashkise se Kamzës Xhelal Mziu i bën thirrje të gjithë qytetarëve të bashkohen për t’i thënë “Stop Krimit”, në mbrojtje të institucioneve publike, Kushtetutës dhe lirive e të...

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

Aktualitet

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

42 persona janë arrestuar si pjesë e një operacioni masiv policor të shtrirë në Shqipëri dhe gjashtë shtete të Bashkimit Europian. Në Shqipëri, është vënë në pranga në Shkodër një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!