Një zjarr i madh shpërtheu këtë të hënë në katedralen Notre-Dame në Paris. Imazhet që tregonin një tym të bardhë…
Zjarri që ka përfshirë katedralen e e Parisit ‘Notre Dame’ ka shokuar mbarë opinion publik. Në lidhje me këtë ngjarje…
Pjesa e sipërme e katedrales më të famshme në Bote, Notre Dame në Paris është shkatërruar nga zjarri i frikshëm…
Nga Bujar Vreto Librazhdasit ne masivitet, si rralle ndonjeher u bashkuan me uraganin e madh te shqiptareve per te larguar…
Që prej vitit 2015 e deri më 9 prill të këtij viti, në 5 ngjarje të organizuara rezultojnë të jenë…
Reagon studiuesi dhe denoncuesi i plagjiaturave Taulant Muka, pas vendimit të ministres së Arsimit, Besa Shahini për emërimin përkohësisht të Bernard…
Mbajtaja e kafshëve në kushte ekstremisht të keqe në kopshtin zoologjik “Safari Park” në Fier dhe fotoja e luanit me…
Grabitet banesa e një avokati në Durrës. Denoncimin e ka bërë vetë avokati Edmond Saliu, i cili është shprehur në…
Nga Tritan Shehu Shkelje e rende e te drejtave themeltare te njeriut e te pacientet, dhunim i institucionit shendetesor.Pamjet e…
Reforma në drejtësi është plotësisht e kapur nga Edi Rama. Në cdo hap që hidhet paligjshmëria është evidente.  Rama që…
Dy persona kanë dhunuar me sende të forta një person në Kolonjë, ku menjëherë janë arrestuar nga policia. Mësohet se…
Në protestën madhështore të ditës së shtunë kanë marrë pjesë të moshuar dhe të vegjël duke treguar se revolta popullore…

Lajmet e fundit

Ish-zv/ kryeministrja padit Ramën, kërkon rikthimin tek Avokatura e Shtetit

Politikë

Ish-zv/ kryeministrja padit Ramën, kërkon rikthimin tek Avokatura e Shtetit

Ish-zv/kryeministrja teknike Ledina Mandia ka paditur kryeministrin duke kërkuar rikthimin e saj në Avokaturën e Shtetit. Sipas ekstraktit të depozitimit të padisë në Gjykatën Administrative, kërksa e ish-numrit dy të qeverisë...

Zgjedhjet presidenciale, nesër zhvillohet raundi i parë në Maqedoninë e Veriut

Politikë

Zgjedhjet presidenciale, nesër zhvillohet raundi i parë në Maqedoninë e Veriut

Ditën e nesërme do të zhvillohe raundi i parë i zgjedhjeve presidenciale. Votuesit do të duhet të zgjedhin midis tre kandidatëve: shqiptarit Blerim Reka, i cili kandidon si i pavarur...

Duhet apo nuk duhet të konsumohen fruta në fund të një vakti?

Shëndeti

Duhet apo nuk duhet të konsumohen fruta në fund të një vakti?

Në temën e dietës ka besime të gabuara që gjithashtu mund të çojnë në pasoja negative për shëndetin. Këto shpesh janë klishe që janë privuar nga çdo themel shkencor. Pikërisht...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!