Komediani Ian Cognito vdes në skenë

Hënë, 15 Prill 2019 11:52

Veterani i stand-up komedisë, Ian Cognito ka vdekur në skenë gjatë kohës sa ishte duke luajtur.

Komediani 60-vjeçar u ulë në një stol duke marrë frymë rëndë, para se të binte në qetësi për 5 minuta gjatë shfaqjes të enjten.

Andrew Bird tha se publiku në barin ‘Atic’ në Bicester menduan që ishte shaka, dhe vazhduan të qeshnin të pavetëdijshëm që diçka nuk ishte në rregull, shkruan BBC, transmeton Koha.net.

Shërbimi i Ambulancës konfirmoj se Cognito kishte vdekur në skenë.

Bird i cili drejton ngjarjet në Lone Wolf Comedy Club, tha se Cognito nuk ishte ndjerë mirë para se ta fillonte shfaqja, por kishte insistuar që të shkonte në skenë.

Ai tha se Cognito ishte tallur edhe me shëndetin e tij gjatë shfaqjes duke u thënë audiencës “imagjinoni sikur të vdisja para jush sot”.

Ishte Bird ai që shkoi i pari në skenë për të parë nëse komediani ishte mirë.

“Të gjithë në skenë, përfshirë edhe mua, menduam që ishte tallje”, tha ai. “Edhe unë kur shkova në skenë dhe preka duart e tij, prita që ai të thoshte ‘boo’”.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

… Sot, që nesër të mos jetë vonë!

Politikë

… Sot, që nesër të mos jetë vonë!

Nga Halil Teodori Situata politike në Shqipëri ka hyrë në një fazë kritike. Palët e përfshira sa vijnë dhe potencojnë frontet e përballjeve. Asnjë rreze shprese nuk ka për kompromis. Shteti...

Tragjike/ I moshuari gjendet pa jetë në mes të qytetit! Detajet

Aktualitet

Tragjike/ I moshuari gjendet pa jetë në mes të qytetit! Detajet

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete sot pasdite në qytetin e Korçës. I moshuari është identifikuar si Y.Muja. Policia dhe grupi hetimor ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po punojnë...

Kriza e përplasjet në KZAZ, apeli i PDIU: Rama t’i kthehet arsyes

Aktualitet

Kriza e përplasjet në KZAZ, apeli i PDIU: Rama t’i kthehet arsyes

PDIU përmes një deklarate për mediat është shprehur e shqetësuar për situatën e fundit politike në vend. Ajo thekson se Shqipëria po rrëshqet me shpejtësi drejt një situate dramatike. Mes tjerash...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!