Sot nata e parë të Eurovision-it

Tuesday, 14 May 2019 19:51

Sot do të mbahet nata e parë gjysmë finale e Eurovision. Përfaqësuesit e 17 shteteve do të ngjiten në skenë për të performuar dhe fituesja e vjetshme, Netta Barzilai do të performojë “Toy.” Gjithashtu, fituesja e vitit 1998, Dana International do të rikthehet për një segment të veçantë. Sigurohuni të jenë para ekranit sot, në orën 21:00.

Gjysmë finalja e e parë e Festivalit të 64 të Këngës Eurovision transmetohet nga European Broadcasting Union dhe korporata publike e transmetimit në Izrael, KAN. Spektakli do të ketë katër moderatorë: Bar Rafaeli, Erez Tal, Assi Azar dhe Lucy Ayoub.

Fituesja e edicionit të vjetshëm, Netta Barzilai do të hapë natën e parë me një version ndryshe të këngës fituese. Ajo do të performojë me të njëjtën veshje me të cilën fitoi vjet dhe do të shoqërohet nga një trupë balerinësh që me shumë mundësi do të ndezin atmosferën e sallës.

Nga 17 performuesit e mëposhtëm, 10 të parët me më shumë pikë kualifikohen për natën finale, e cila do të mbahet këtë të shtunë.

1. Qipro – Tamta me Replay
2. Mali i Zi – D mol me Heaven
3. Finlanda – Darude feat. Sebastian Rejman me Look Away
4. Polonia – Tulia me Fire of Love (Pali si)
5. Sllovenia – Zala Kralj & Gašper Šantl me Sebi
6. Republika Çeke – Lake Malawi me Friend Of A Friend
7. Hungaria – Joci Pápa me Az Én Apám
8. Bjellorusia – ZENA me Like It
9. Serbia – Nevene Boovi me Kruna
10. Belgjika – Eliot me Wake Up
11. Gjeorgjia – Oto Nemsadze me Keep On Going
12. Australia – Kate Miller-Heidke me Zero Gravity
13. Islanda – Hatari me Hatrið mun sigra
14. Estonia – Victor Crone me Storm
15. Portugalia – Conan Osiris me Telemóveis
16. Greqia – Katerine Duska me Better Love
17. San Marino – Serhat me Say Na Na Na

Ju mund të votoni të preferuarin tuaj në momentin që moderatorët njoftojnë hapjen e votimeve. Dje, gjatë provave, juritë ndërkombëtare votuan të preferuarit e tyre. Vota e jurisë përbën 50% të rezultatit të sotëm.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Luan Rama për dorëheqjen e Haradinajt: Akt civil prej burri shteti

Politikë

Luan Rama për dorëheqjen e Haradinajt: Akt civil prej burri shteti

Luan Rama e ka quajtur peshë dinjiteti dorëheqjen e Ramush Haradinajt. Sipas Ramës, Haradinaj ka bërë një akt prej burri shteti i duke i mësuar të gjithve se sa vlerë ka...

Limaj: Intervistimi i Haradinajt, ftesë e padrejtë nga një gjykatë e padrejtë

Bota Shqiptare

Limaj: Intervistimi i Haradinajt, ftesë e padrejtë nga një gjykatë e padrejtë

“Ftesa për intervistë nga Gjykata Speciale në cilësinë e të dyshuarit për kryeministrin e Qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj është një ftesë e padrejtë, nga një gjykatë e padrejtë”,- kështu...

Nuk përmbahet Ingrit Gjoni/ Surprizon ndjekësit me foton e fundit

Show-biz

Nuk përmbahet Ingrit Gjoni/ Surprizon ndjekësit me foton e fundit

Këngëtarja Ingrit Gjoni i ka befasuar të gjithë ndjekësit e saj me foton e fundit. Para disa orësh këngëtarja ka publikuar një foto ku shfaqet nudo, teksa ka hedhur mbi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!