Folku ndez Vlorën, ansambli finlandez fiton “Aulona Inter-Fest Festival”

E mërkurë, 15 May 2019 11:39

Folku europian e botëror ndezi për tre ditë Vlorën në edicionin e 11 të “Aulona Inter Folk Festival”.  Kupa e festivalit shkoi për ansamblin finlandez, ndërsa publiku vlerësoi grupin Amerikan.

Ansambli folklorik nga Finlanda u shpall fitues i edicionit të 11 të “Aulona Inter Folk Festival” në Vlorë për të cilët shkoi edhe kupa e Festivalit!

Ndërsa çmimi i publikut shkoi për grupin nga Amerika që me performancat e tyre krijuan më shumë atmosfere mes 9  ansambleve folklorike nga Anglia, Finlanda, Kroacia, Shqipëria, Kosova, Mali i Zi, Bullgaria.

Mbi 300 artistë ishin pjesë e manifestimit të folkut europian dhe botëror që organizohet në kuadër të çeljes së sezonit të ri turistik në Vlorë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Plas në burgun grek, përleshje masive mes shqiptarësh

Aktualitet

Plas në burgun grek, përleshje masive mes shqiptarësh

Natë episodike në burgun e Koridhalosë. Gjatë natës 2 të burgosur shqiptarë janë përleshur egër, ndërsa një prej tyre ka kaluar nga sektori B në sektorin C. Fillimisht është bërë e...

Detaje/ Plagosja në Lezhë, shoqërime masive për ngjarjen

Aktualitet

Detaje/ Plagosja në Lezhë, shoqërime masive për ngjarjen

Policia e Lezhës ka shoqëruar disa persona për ngjarjen e djeshme, ku mbeti i plagosur një 35-vjeçar. Fatmirësisht i plagosuri është jashtë rrezikut për jetën dhe po merr ndihmë të...

Atentat me armë në Vlorë, dy të rinjve: një i vdekur, një i plagosur rëndë

Aktualitet

Atentat me armë në Vlorë, dy të rinjve: një i vdekur, një i plagosur rëndë

Një atentat me armë është bërë ndaj dy të rinjve që udhëtonin me motorr në rrugën e fshatit Poro të Vlorës. Si pasojë e atentatit, njeri prej tyre, Sotiraq Mëhilli...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!