Nis festivali i filmit në Kanë, hapet me filmin zombie "The Dead Don’t Die"

E mërkurë, 15 May 2019 11:43

Festivali i Filmit të Kanës nisi mbrëmjen e së martës. 

Edicioni i 72-të i këtij festivali u hap me premierën e filmit zombie të Jim Jarmusch, "The Dead Don’t Die".

Është hera e parë që festivali në Rivierën Franceze hapet me një film zombie.

Në film shkëlqejnë aktorët Bill Murray, Elle Fanning, Selena Gomez, Adam Driver dhe Javier Bardem.

Fituesit do shpallen në finalen e festivalit dhe do marrin Palmën e Artë.

Festivali i Kanës ka sjellë në tapetin e kuq pas shumë kohësh Selena Gomez.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Plas në burgun grek, përleshje masive mes shqiptarësh

Aktualitet

Plas në burgun grek, përleshje masive mes shqiptarësh

Natë episodike në burgun e Koridhalosë. Gjatë natës 2 të burgosur shqiptarë janë përleshur egër, ndërsa një prej tyre ka kaluar nga sektori B në sektorin C. Fillimisht është bërë e...

Detaje/ Plagosja në Lezhë, shoqërime masive për ngjarjen

Aktualitet

Detaje/ Plagosja në Lezhë, shoqërime masive për ngjarjen

Policia e Lezhës ka shoqëruar disa persona për ngjarjen e djeshme, ku mbeti i plagosur një 35-vjeçar. Fatmirësisht i plagosuri është jashtë rrezikut për jetën dhe po merr ndihmë të...

Atentat me armë në Vlorë, dy të rinjve: një i vdekur, një i plagosur rëndë

Aktualitet

Atentat me armë në Vlorë, dy të rinjve: një i vdekur, një i plagosur rëndë

Një atentat me armë është bërë ndaj dy të rinjve që udhëtonin me motorr në rrugën e fshatit Poro të Vlorës. Si pasojë e atentatit, njeri prej tyre, Sotiraq Mëhilli...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!