Filmi ikonik “The Terminator” po rikthehet

Premte, 24 May 2019 15:36

Një nga filmat aksion më të pëlqyer në botë, po rikthehet me seri të re.

Arnold Schwarzenegger tha se do të kthehej në filmin e parë të Terminatorit në vitin 1984 dhe 35 vjet më vonë, kjo është e vërtetë. Ai është kthyer disa herë që nga ajo kohë, por rimorkio e parë për Terminatorin: Dark Fate e bashkon robotin T-800 të Schwarzenegger me Sarah Connor të Linda Hamiltonit.

Filmi do të prezantojë karaktere të reja, duke përfshirë Mackenzie Davis (Halt dhe Catch Fire) si një hibrid të ri midis terminatorit dhe njeriut.

Aktorë të tjerë, si Gabriel Luna (Agjent i S.H.I.E.L.D.), do të luajnë robotin e ri të vrasjes së errët të Dark Fate.

Dark Fate gjithashtu shënon kthimin e regjisorit James Cameron në ekskluzivitetin e Terminator, duke bashkuar të tre për herë të parë në vite.

Cameron do të prodhojë filmin, ndërsa Tim Miller i ‘Deadpool’ është prapa kamerës si drejtor. Edhe pse kjo është teknikisht pjesa e gjashtë në ekskluzivitetin e Terminator, Dark Fate është një vazhdim i drejtpërdrejtë i Terminator 2:Dita e Gjykimit.

Kjo seri është përplot me luftime dhe inskenime interesante të karaktereve, ndërsa filmi premierën e ka me 1 Nëntor të këtij viti.

Modifikuar më Premte, 24 May 2019 15:45

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gruaja ia “thyen” për koke laptopin të dashurit, e zuri duke shikuar femra tjera

Globi

Gruaja ia “thyen” për koke laptopin të dashurit, e zuri duke shikuar femra tjera

Një grua e zemëruar i la pasagjerët tjerë në aeroplan të shokuar, pasi ia theu për koke laptopin të dashurit të saj, të cilin e akuzoi se po shikonte gra...

Kartëmonedha prej 5 euro që vlen sa 500, verifikoni mos e keni

Kuriozitete

Kartëmonedha prej 5 euro që vlen sa 500, verifikoni mos e keni

Në mesin e kartëmonedhave euro që aktualisht janë në qarkullim, ekzistojnë disa mostra që për shkak se gjenden rrallë janë shndërruar në subjekt të koleksionistëve të parave. Meqenëse pas zbulimit ato...

I nxehti Saharian “viziton” përsëri Shqipërinë

Aktualitet

I nxehti Saharian “viziton” përsëri Shqipërinë

I nxehti nga Afrika do të avancojë me tej drejt vendit tonë. Temperaturat do të jenë më të larta në zonën qendrore dhe zonat bregdetare. Parashikohet të regjistrohen vlera të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!