Rikthehet Mik Festival

Tuesday, 09 July 2019 14:18

Prej datës 24 korrik më Korçë do të rikthehet Festivali "Mik". Eventi është i ndarë në 5 netë në të cilat do të interpretojnë rreth 80 artistë.

Festivali "Mik" rikthehet me edicionin e dytë, me 5 netë që nuk do t'i ngjajnë njëra-tjetrës.

Edhe këtë vit, mikpritëse e eventit do të jetë Korça. Sopranoja, Inva Mula, thotë se qëllimi është promovimi i artistëve të rinj.

Ministria e Kulturës siguron mbështetje për Festivalin që synon të kthehet në traditë.

Festivali do të nisë më 24 korrik. Në skenën e Pazarit të Vjetër te Korçës do të interpretojnë rreth 80 artistë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Keshilla e avokatit për shqiptarët që jetojnë pa dokumenta në SHBA

Aktualitet

Keshilla e avokatit për shqiptarët që jetojnë pa dokumenta në SHBA

Nga Avokati Kieran Both Emigrantët në mbarë Shtetet e Bashkuara janë trembur nga lajmet e fundit lidhur me bastisjet në shkallë të gjerë të ndërmarra nga DHS (Departamenti i Sigurisë Kombëtare)...

Emigracioni në Mesdhe, Italia stopon dokumentin e Parisit

Globi

Emigracioni në Mesdhe, Italia stopon dokumentin e Parisit

Italia ka refuzuar të nënshkruaj dokumentin e Parisit pas takimit informal mbi emigracionin në Mesdhe që u mbajt sot në kryeqytetin francez. Ministri i Brendshëm italian Matteo Salvini nuk ka marrë...

Aksident në Shkodër, makina përplas motoristin e biçiklistin

Aktualitet

Aksident në Shkodër, makina përplas motoristin e biçiklistin

Një aksident ka ndodhur në Shkodër, ku për pasojë janë plagosur dy persona. Aksidenti ka ndodhur në rrugën Shkodër-Lezhë në fshatin Beltojë e në të janë përfshirë një motor tip...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!