Ermonela Jaho, sopranoja shqiptare e cila ka ‘pushtuar’ skenat e njohura botërore,  feston ditëlindjen Ermonela Jaho  lindi në Tiranë, në vitin…
Portreti i Charles Dickend do të kthehet në shtëpi, 130 pasi kishte humbur, shkruan KultPlus. Muzeu i Londrës ka arritur…
Filmi “Streha mes reve” pas pjesëmarrjes në “Munich Film Fest” do të shfaqet nga 20 shtatori në 40 kinema në…
“Pse të shpenzojmë para për gjëra të reja kur mund t’i përdorim ato të vjetra?” Ishte ndoshta mendimi i krijuesve…
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka akuzuar Ministrinë e Kulturës për urdhërimin e zbrazjes së godinës së Teatrit Kombëtar. Në…
Filmi “Internimi”, me ngjarje që zhvillohen përgjatë viteve ’80 u shfaq premierë për publikun në ekranin e kinemasë. Me skenar…
Bashkëshorti i këngëtares së madhe Vaçe Zela, Pjetër Rodiqi, është larguar nga jeta sot në orët e paradites në Tiranë.…
Festivali Anibar Animation sivjet mban edicionin jubilar prej 15 deri më 21 korrik në Pejë, me temë “Frika dhe Shpresa”.…
Ylli i serive të shumta si “Grey’s Anatomy”, “Star Trek”, “Everwood” dhe “CSI: Miami”, Stephanie Niznik, befas ka vdekur në…
Festivali ndërkombëtar i muzikës baroke “Vox Baroque Albania” po zhvillon edicionin e gjashtë duke sjellë koncerte të ndryshme për publikun.…
Violonçelisti i ri David Martin Gutierrez, shoqëruar në piano nga Miguel Angel Ortega performoi në dy koncerte në Durrës dhe…
Konsiderohet mjeshtër i kinematografisë, por i kishte bërë vetëm 13 filma. Tani po dalin në ditë idetë për tre skenarë…

Lajmet e fundit

BE i jep Turqisë 1.4 miliardë euro për kampet e pritjes së refugjatëve

Globi

BE i jep Turqisë 1.4 miliardë euro për kampet e pritjes së refugjatëve

Komisioni Evropian miratoi sot një paket të re të masave për ndihmë me vlerë prej 1.41 miliardë euro, duke siguruar mbështetjen e BE-së ndaj refugjatëve dhe komuniteteve mikpritëse në Turqi. Sipas...

Vasili: Figura si Fatmir Frashëri vijnë vetëm njëherë në dhjetra vjet

Aktualitet

Vasili: Figura si Fatmir Frashëri vijnë vetëm njëherë në dhjetra vjet

Largimi nga jeta i ish-mbrojtësit legjendar të Tiranës, Fatmir Frashëri, ka sjellë edhe reagimin e nënkryetarit të LSI-së, Petrit Vasili i cili shkruan se ‘figura sportive e mrekullueshme e Fatmir...

Shehi: Dorëheqja e Haradinajt gjest shtetari, do dalë sërish i pafajshëm

Politikë

Shehi: Dorëheqja e Haradinajt gjest shtetari, do dalë sërish i pafajshëm

Kreu LZHK, Dashamir Shehi e ka konsideruar gjest shtetari vendimin e kryeministrit kosovar Ramush Haradinaj për të dhënë dorëheqjen nga posti. Në studion e lajmeve të RTV Ora, Shehi tha...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!