Filmi ”Parasite” (“Paraziti”), i regjisorit koreano-jugor Bong Joon fitoi çmimin Palma e Artë të festivalit prestigjioz të filmit, që zhvillohet…
Festivali “Korça Folk-Fest 2019-Shpirti i Ballkanit” përcolli në qytetin e Korçës një krijimtari të pasur folklorike. Në edicionin e tij…
Shfaqja teatrore "Shkumsi" u shfaq për publikun në Teatrin Kombëtar Eksperimental "Kujtim Spahivogli". Një alegori politike e ndërtuar sipas formatit…
Nga Besnik Dushaj Eshet mbajtur dje dita e dytë të Festivalit të Parë Mbarëkombëtar të “Kcimit të Tropojës”, që u…
Gjon Muharremaj është një i ri shqiptar që po triunfon në ‘The Voice’ në Francë. Performanca e tij në edicionet…
Ceremonia e ndarjes së çmimeve të IFFNY-së 2019 – Fitues – “Leading me Straight by Burke Hefner -Drowning Karina Hilmer…
Këngëtari i njohur Alban Skënderaj, do të mbajë një koncert madhështor më datë 19 qershor në Prishtinë. Ai do të…
Piktori Vangjel Gjikondi shprehet se sot është një gjendje ku për piktorët nga Shqipëria është treguar se nuk ka pasur…
Një nga filmat aksion më të pëlqyer në botë, po rikthehet me seri të re. Arnold Schwarzenegger tha se do…
Filmi i metrazhit të shkurtë “The Van” me regji të Erenik Beqirit është përzgjedhur në konkurrencë zyrtare në Festivalin e…
Teatri Kombëtar Eksperimental "Kujtim Spahivogli" bën me dije se shfaqja teatrore “Magjia e Jozef  Bider” me regji nga Milto Kutali…
“I humburi” titullohet filmi me skenar nga Tonin Çekliqi dhe regji nga Bruno Shllaku për të cilin pritet të nisin…

Lajmet e fundit

Britania pezullon fluturimet drejt Kajros për arsye sigurie

Globi

Britania pezullon fluturimet drejt Kajros për arsye sigurie

Kompania britanike “British Airways” njoftoi anulimin e fluturimeve drejt kryeqytetit egjiptian Kajro, duke cituar motive sigurie, por pa dhënë sqarime të mëtejshme. Menjëherë pas saj, edhe kompania gjermane “Lufthansa” pezulloi...

Gëzim Muçolli : Fitorja diplomatike e ambasadores Alma Lama kundër Serbisë në Romë

Bota Shqiptare

Gëzim Muçolli : Fitorja diplomatike e ambasadores Alma Lama kundër Serbisë në Romë

Pak ditë më parë, mjaftoi  një shkrim i postuar te portali më i lexuar shqip dhe italisht te shqiptarët e Italisë, Albania NEWS, që të nxisë kërshërinë dhe brengën e...

Përplasen dy makina në Tropojë/ Humb jetën 9-vjeçari, plagosen 5 të tjerë

Aktualitet

Përplasen dy makina në Tropojë/ Humb jetën 9-vjeçari, plagosen 5 të tjerë

Një aksident i rënë ka ndodhur sot në Tropojë. Dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën në aksin rrugor Bajram Curri – Sopot. Si rrjedhojë ka ndërruar jetën gjatë transportimit për në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!