Vepra teatrore “Historia e kopshtit zoologjik” vjen për publikun së shpejti në skenën e Teatrit Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”. Veprën…
Tragjedia “Salome” është e cilësuar si një nga kryeveprat e Oscar Wilde erdhi premierë për publikun mbrëmjen e djeshme në…
Një mbrëmje kushtuar mjeshtrit të madh, Josif Minga, kompozitorit dhe përpunuesit të mbi 120 veprave muzikore gjatë karrierës së tij…
Vepra teatrore “Norm dhe Ahmend” me regji nga Armand Bora shkruar nga autori i njohur Alex Buzo sonte në mbrëmje…
Para disa ditësh, Rita Ora erdhi në Kosovë për një mision bamirës në bashkëpunim me Unicef. Këngëtarja me prejardhje shqiptare…
Rreth orës 14:30 të pasdites së 16 gushtit 1977, aktorja Ginger Aldenishte duke u endur përreth Gracelandit, në kërkim të…
Veterani i stand-up komedisë, Ian Cognito ka vdekur në skenë gjatë kohës sa ishte duke luajtur. Komediani 60-vjeçar u ulë…
Madonna e ka publikuar një video të shkurtër nga klipi i saj i ri duke konfirmuar se albumi i saj…
Nga Dionesa Ebibi Gjatë muajit prill do të jepen dhjetë shfaqje në Teatrin e Qytetit në Gjilan. Aktorët janë të…
Aktorja Arta Dobroshi ka ndarë me ata që e pëlqejnë karrierën e saj, një video në të cilën ajo kujton…
Në Galerinë Kombëtare në Shkodër është bërë mbrëmë hapja e ekspozitës së katër artistëve: Hazir Reka, Lebibe Topalli, Rozafa Shpuza…
Këngëtarja Jonida Maliqi do të marrë pjesë në edicionin e sivjetmë të Eurovisionit dhe ajo ka bërë të gjitha përgatitjet…

Lajmet e fundit

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Bota Shqiptare

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Angela Merkel dhe Emanuel Macron do t’i kërkojnë kryeministrit Ramush Haradinaj heqjen e taksës, ndërsa kryeministrit Aleksander Vuçiç pushimin e fushatës kundër Kosovës, në mënyrë që të rifillojë dialogu mes...

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Kuriozitete

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Njihuni me foto më të mira nga e gjithë bota përzgjedhur nga agjensitë ndërkombëtare. 1-Banorët e rajonit të Mendrisio të maskuar si personalitete biblike kryejnë procession e së enjtes së shenjtë...

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Sport

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Java e 30-të e Kategorisë Superiore sjell duele ekstremesh, siç është ai ndërmjet Partizanit kryesues dhe Kastriotit që është në zonën e rënies nga kategoria. Të tilla janë edhe përballjet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!