Në ditën e Fiter Bajramit, ish-kryetari i Komunitetit Shtetëror të Kulteve, Ilir Hoxholli, ishte “I Ftuari” i Endri Xhafos në…
Shfaqja “Kumarxhiu” është premiera e re në skenën e teatrit “Migjeni” në qytetin e Shkodrës. Shkruar nga Carlo Goldon, përshtatja…
Orkestra Simfonike e RTSH zhvilloi në Universitetin e Arteve një koncert simfonik me dirigjentin Gridi Kraja dhe solistin nga Sllovakia…
Orkestra Simfonike e RTSH zhvilloi në Universitetin e Arteve një koncert simfonik me dirigjentin Gridi Kraja dhe solistin nga Sllovakia…
Aktori i shquar i teatrit “Aleksandër Moisiu”, Lutfi Hoxha, “Mjeshtër i Madh” ka festuar dje 85-vjetorin e tij të lindjes,…
Çka nëse e shkruan një libër, por vetëm njerëzit në vitin 2114 do të kenë mundësi ta lexojnë? Ky është…
Gjirokastra është në situatë tragjike. Kështu shprehen specialistët e trashëgimisë kulturore në vend. Edhe pse në reagimet e tyre herë…
Komedia “Tango” me regji nga Artan Imami vjen premierë për publikun në skenë te “arTurbina”. Një shfaqje që sjell në…
Parodistët që kanë punuar përkrah tij nuk kanë mundur dot ta përballojnë humbjen e mikut të tyre. Tanimë nuk do…
"Albanian Pop Rock Duets" do vijë mbrëmjen e 2 qershorit në Amfiteatrin e Tiranës. Një festë e magjishme ku do…
Ekspozita e fotografëve italianë Pietro dhe Larissa Quaroni me 780 fotografi të digjitalizuara të arkivit personal të tyre të Shqipërisë…
Mbrëmja koncertale “Takohemi në Vlorë”, që u zhvillua në sallën e Teatrit “Petro Marko”, të këtij qyteti, mblodhi artistë të…

Lajmet e fundit

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Politikë

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku me anë të një statusi në rrjetin social “Facebook” shkruan se Këshilli i Europës ka marrë një vendim të paprecedent që të mos ndjekë nga...

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton  qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Politikë

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Kryetari i Bashkise se Kamzës Xhelal Mziu i bën thirrje të gjithë qytetarëve të bashkohen për t’i thënë “Stop Krimit”, në mbrojtje të institucioneve publike, Kushtetutës dhe lirive e të...

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

Aktualitet

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

42 persona janë arrestuar si pjesë e një operacioni masiv policor të shtrirë në Shqipëri dhe gjashtë shtete të Bashkimit Europian. Në Shqipëri, është vënë në pranga në Shkodër një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!