Artistët e Teatrit të Operës dhe Baletit vijnë për publikun nesër në mbrëmje në një koncert me krijimtarinë e kompozitorit…
Në “arTurbina” këtë fundjavë shfaqet vepra teatrore "Norm dhe Ahmed", nga regjisori Armand Bora dhe në interpretimin e aktorëve Lulzim…
Galeria Kombëtare e Arteve ka mbyllur dyert. Nën drejtimin e Erzen Shkolollit që nga janari i 2018 ky institucion ka…
Aktorja Laura Nezha me role të ndryshme në drama dhe komedi ka marrë vlerësimin e publikut dhe kritikës. Në shfaqjet…
I planifikuar të mbahej me Orkestrën e Operës së Maqedonisë, koncerti i tenorit kosovar Ramë Lahaj të enjten në Shkup…
Nuk ka asgjë të keqe që një artist të pozicionohet hapur politikisht. Eshtë e drejtë e tij, por në rastin…
I kthyer tashmë në traditë, festivali “South Outdoor” do të zhvendoset këtë vit në një nga fshatrat më piktoreskë të…
Monodrama “Dashuritë e virgjëreshës Madalenë” e autorit Ridvan Dibra vjen në skenën e Teatrit Eksperimental “Kujtim Spahivogli”. Mbrëmjet e datave…
Gjashtë muajt e fundit të jetës së Marilyn Monroes do të shfaqen në një seri të re të shtëpisë të…
Ministria e Kulturës hapi më 19 shkurt konkursin për kryetar të Qendrës Kombëtare të Kinematografisë. Konkursi referuar faqes zyrtare të…
"Shërbëtoret", kryevepra e Jean Genet do të shfaqet nesër në mbrëmje në sallë Goethe të Teatrit Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivgoli”.…
Në Romë nis sot festivali i filmit “Albania, Si Gira”. Festivali, që sjell javën e kinemasë shqiptare në Romë do…

Lajmet e fundit

Parashikimi i motit, e shtunë 20 prill 2019

Moti

Parashikimi i motit, e shtunë 20 prill 2019

Moti do të dominohet nga kthjellime dhe vranësira kalimtare në Shqipëri. Ndërsa pasditja sjell kalime vranësirash nëpër territor, më të theksuara në zonat Verilindore – Juglindore. Parashikohet që dhe orët e...

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Bota Shqiptare

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Angela Merkel dhe Emanuel Macron do t’i kërkojnë kryeministrit Ramush Haradinaj heqjen e taksës, ndërsa kryeministrit Aleksander Vuçiç pushimin e fushatës kundër Kosovës, në mënyrë që të rifillojë dialogu mes...

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Kuriozitete

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Njihuni me foto më të mira nga e gjithë bota përzgjedhur nga agjensitë ndërkombëtare. 1-Banorët e rajonit të Mendrisio të maskuar si personalitete biblike kryejnë procession e së enjtes së shenjtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!