Jemi edhe ne Z. Bochard! I nderuar Z. Bochard Në cilësinë e një qytetareje në Republikën e Shqipërisë, pasi lexova…
Ndërkohë që në shumë salla teatri nëpër botë janë “Duke pritur Godonë”, në Teatrin e Qytetit-Gjilan veçse “Erdhi Godoja”. Teatri i Qytetit te…
Festivali ndërkombëtar i kukullave “PiF Albania -Sunshine” mbërrin në edicionin e dytë në Tiranë. Festivali do të zhvillohet nga data…
Vepra teatrore "Medea" mbrëmjen e së martës dhe të mërkurës vjen në skenë për publikun në Teatrin Kombëtar Eksperimental “Kujtim…
Poeti Arian Leka është vlerësuar me çmimin “Poet i Kryeqytetit Historik të Rumanisë”. Ky çmim i rëndësishëm letrar iu dorëzua…
Eshte mbajtur dje manifestimi letrar “Ora e Agimit” ne Podujeve. “Organizuar nga Forumi i Rinisë së LDK-së në Podujevë, në…
Dibra kohët e fundit po bëhet vazhdimisht prodhuese e madhe e talenteve dhe të rinjve që kanë pasione dhe që…
Nata finale e “Eurovision 2019” ka qenë vërtet emocionuese, sidomos te pjesa e votimit. Fillimisht u prezantuan pikët e jurisë…
Faqja zyrtare e Eurovision në Instagram dha disa sekuenca të interpretimit të artistes shqiptare, duke e shoqëruar me përshkrimin: “Jonida…
Holanda është fituese e Eurovizion 2019. Duncan Laurence, më këngën "Arcade" dërgon në Holandë trofeun e Festivalit Europian të këngës.…
Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi ka bërë histori. Kënga e saj “Ktheju Tokës”, me të cilën ajo fitoi Festivalin e 57-të…
Sot në mbrëmje do të zhvillohet në Tel Aviv të Izraelit finalja e Eurovision. Shqipëria do të përfaqësohet edhe këtë…

Lajmet e fundit

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Politikë

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku me anë të një statusi në rrjetin social “Facebook” shkruan se Këshilli i Europës ka marrë një vendim të paprecedent që të mos ndjekë nga...

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton  qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Politikë

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Kryetari i Bashkise se Kamzës Xhelal Mziu i bën thirrje të gjithë qytetarëve të bashkohen për t’i thënë “Stop Krimit”, në mbrojtje të institucioneve publike, Kushtetutës dhe lirive e të...

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

Aktualitet

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

42 persona janë arrestuar si pjesë e një operacioni masiv policor të shtrirë në Shqipëri dhe gjashtë shtete të Bashkimit Europian. Në Shqipëri, është vënë në pranga në Shkodër një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!