Elona Zhana « Cdo gjë ka filluar dy vite e gjysëm më parë kur Zenel Laçi, me nje dosje plot shkrime…
British Council në bashkëpunim me Universitetin e Arteve, Fakultetin e Arteve të Bukura paraqet edicionin e ri të PlayUK. Galeria…
Në “Dea Open Air 6” çmimi i publikut shkoi për një film ndryshe, të parin në gjuhën arbëreshe dhe që…
ili është filmi më i mirë amerikan i të gjitha kohërave? Pas një sondazhi të BBC-së, filmat e vjetër ende…
Një nga veprat e njohura të dramaturgjisë botërore komedia “Mirandolina” e autorit të njohur Italian Karlo Goldon, do të vihet…
Kineastët kërkojnë zhbllokimin e situatës me pagesat për të drejtat e autorit. Sipas tyre është një problematikë, që ka sjellë…
Komedia "Shumë zhurmë për asgjë" e Shekspirit do të jetë në skenën e Teatrit Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivigli” për publikun…
Në Institutin e Antropologjisë Kulturore dhe Studimit të Artit në sallën “Rrok Zojzi” nisi cikli "Tragë”, me ligjërata rreth folklorit,…
Shqiptarët, kur dolën nga zgjedha e rëndë osmane, nuk u ngrohën në rrezet e shumëpritura dhe të bukura të lirisë.…
Opera “Il Trovatore” vjen sonte në mbrëmje për publikun në skenën e Pallatit të Kongreseve. Me një kast artistësh të…
Ekspozita “Mjeshtrat e akuarelit” u çel për publikun në galerinë e artit “Vilson Kilica” në Fier, me punime nga 26…
Skulptori Genti Tavanxhiu është përzgjedhur mes artistëve të ndryshëm nga bota për të marrë pjesë me veprën e tij në…

Lajmet e fundit

BE: Britania ka pak gjasa të largohet këtë vit

Globi

BE: Britania ka pak gjasa të largohet këtë vit

Disa zyrtarë të Brukselit kanë thënë se ka pak gjasa që Britania e Madhe të largohet nga Bashkimi Evropian gjatë këtij viti edhe në rast të dështimit të marrëveshjes për...

Autoritetet e Kosovës lirojnë autobusët e ndaluar në Morinë

Aktualitet

Autoritetet e Kosovës lirojnë autobusët e ndaluar në Morinë

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit ka bërë të ditur se ka lejuar qarkullimin e autobusëve, transit përmes Kosovës, të ndaluar në pikën kufitare Morinë, të shtunën (15.06.2019). Ky vendim vjen...

Makina shkrumbohet nga flakët në Vlorë-Levan

Aktualitet

Makina shkrumbohet nga flakët në Vlorë-Levan

Një automjet është djegur thuajse tërësisht mbrëmjen e së shtunës në autostradën Vlorë-Levan, në afërsi të fshatit Bishan. Nga të dhënat e para dyshohet se shkak i rënies së zjarrit të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!