Kryebashkiaku i Selanikut, Janis Butaris është rrëzuar në gjunjë pas sulmit të dhunshëm nga disa persona të panjohur gjatë festimeve…
Maqedonia sipas gjitha gjasave do të ketë emër të ri dhe këtë e kanë vendosur dy shtete që 25 vite…
Ambasadorja e Kosovës në OKB, Vlora Çitaku ka publikuar disa mesazhe kërcënuese që ajo ka marrë në rrjetet sociale nga…
Dy pjesëtarët serbë të Forcës së Sigurisë të Kosovës të cilët qenë arrestuar pas kalimit në pikën kufitare në Bërnjak…
Ministria e Punëve të Jashtme kosovare ka ndërshkaur të gjithë misionin diplomatik në Kanada, duke mos i dërguar buxhet në…
Një përplasje fizike ka ndodhur sot në Kuvendin e Kosovës. Deputeti Xhavit Haliti i PDK-së ka goditur deputetin e LDK-së,…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka nënshkruar dekretet për themelimin e misioneve diplomatike të Kosovës në nivel të ambasadave…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një intervistë për ‘EurActiv’ ka folur për Samitin e BE-së dhe të vendeve të…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka folur para mediave pas përfundimit të Samitit të Sofjes mes BE-së dhe vendeve të…
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç vazhdon me sulmet e tij në drejtim të Europës. Përveç hallit të madh të Vuçiçit,…