Nigerianët "çojnë" në pranga shqiptarin me 4 kg drogë

Tuesday, 19 February 2019 22:48

Një 31 vjeçar me origjinë shqiptare u arrestua nga njësia operacionale kundër drogës në Parioli të Italisë nën akuzën e shitjes së lëndëve narkotike. Gjatë kontrolleve në zonë, policia vuri re shqiptarin me një qëndrim të dyshimtë, duke folur me disa qytetarë të kombësisë nigeriane. Në këtë mënyrë, hetuesit vendosën të ndiqnin lëvizjet,të cilat përfunduan në Prenestina. Aty, shqiptari erdhi me një çantë duke e tërhequr.

Në atë moment, policia vendosi të merrte nën kontroll situatën; brenda bagazhit u gjetën 4 kg marihuanë e ndarë në disa pako dhe e mbështjellë me letër celefon.

31 vjeçarit shqiptar iu vendosën prangat duke e çuar në qelitë e paraburgimit. Policia po kryen hetime të mëtejshme për të zbardhur një rrjet të mundshëm të drogës.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shpërthim në Siri, vdesin 15 persona

Globi

Shpërthim në Siri, vdesin 15 persona

15 persona kanë mbetur të vdekur si pasojë i një shpërthimi të ndodhur në qytetin Idlibit në veriperëndim të Sirisë. Tre ndërtesa në qytetin e Jisr al-Shughour u shkatërruan nga shpërthimi...

Përmbytjet dhe rrëshqitjet e dheut marrin jetën e 60 personave në Afrikën e Jugut

Globi

Përmbytjet dhe rrëshqitjet e dheut marrin jetën e 60 personave në Afrikën e Jugut

Përmbytjet dhe rrëshqitjet e dheut në Afrikën e Jugut kanë shkaktuar vdekjen e të paktën 60 personave. Mes viktimave është dhe një foshnje gjashtë muajshe e disa fëmijë të vegjël. Më...

Ja si do jetë moti deri në fundjavë në Shqipëri

Aktualitet

Ja si do jetë moti deri në fundjavë në Shqipëri

Grimcat e rërës në ajër, por dhe reshjet e shiut të shoqëruara me baltë në vendin tonë pritet të jenë të pranishëm deri në fund të javës. Meteorologia Adiola Bani shpjegon...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!