Ligji Salvini, e pëson edhe shqiptari/ Ja penalizimi që e kthen në Shqipëri…

Hënë, 18 Mars 2019 20:49

Ligji Salvini për emigrantët ka hyrë tashmë në fuqi dhe duket se i pari që do t’a provojë do të jetë edhe një shqiptar.

Një i ri shqiptar është kapur për herë të dytë duke shpërndarë drogë.

Sipas dekretit të ministrit të Brendshëm Matteo Salvini, çdo i huaj që kapet duke kryer vepra penale në Itali, dërgohet në vendin e origjinës.

Shqiptari edhe pse ishte liruar nga burgu pak kohë më parë, është kapur duke i shpërndarë dy doza kokaine një shtetasi italian në komunën Bastia Umbra.

Gjatë kontrollit atij iu gjetën edhe 1500 euro cash.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Të dashuruar që fëmijë, del Foto e fëmijërisë së Messit dhe bashkëshortes

Lifestyle

Të dashuruar që fëmijë, del Foto e fëmijërisë së Messit dhe bashkëshortes

Një foto e fëmijërisë së futbollistit Lionel Messi dhe bashkëshortes së tij Antonela Rocuzzo, e cila është realizuar në janar të vitit 1998, është publikuar së fundmi për herë të...

Përdhunoi dhe vrau gazetaren, dënohet 30 vjet burg

Aktualitet

Përdhunoi dhe vrau gazetaren, dënohet 30 vjet burg

Gjykata bullgare ka dënuar me 30 vjet burgim Severin Krasmirov për përdhunimin dhe vrasjen e gazetares investigative Victoria Marinova. Trupi i Marinovas u gjet më 6 tetor të vitit të kaluar...

28 emigrantë shqiptarë garojnë në zgjedhjet e majit në Itali

Aktualitet

28 emigrantë shqiptarë garojnë në zgjedhjet e majit në Itali

Eva Meksi mbërriti në Bari përpara 28 vitesh dhe tani e konsideron qytetin e saj. Aq e vendosur është t’i ofrojë atij të gjithë grintën dhe energjinë e saj, sa që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!