Eskorta shqiptare e rumune, shkatërrohet rrjeti i prostitucionit

Tuesday, 19 Mars 2019 19:27

Policia greke, ELAS njoftoi të hënën arrestimin e 14 personave të dyshuar që thuhet se kishin krijuar një grup të prostitucionit, që “punësonte” kryesisht vajza rreth 20-vjeçare. Ky grupim thuhet se rekrutonte gra të reja në bare dhe klube nate në pjesë të ndryshme të Athinës, e prostitucioni ushtrohej në hotele luksoze të zonës, shkruan gazeta helene “Ekathimerini”.

Hetuesit gjetën prova se 45 gra kishin punuar për bandën në tre muajt e fundit, duke kryer një mesatare prej 30 “takimesh” në një ditë me një pagesë minimale që shkonte në 130 euro. Pjesa më e madhe e shumës merrej nga tutorët, kurse prostitutat merrnin më pak se gjysmën e parave.

Policia greke tha se shumica e vajzave kishin pranuar të rekrutoheshin nga banda e prostitucionit, duke besuar se do të bënin një jetë më të mirë dhe do të kishin të ardhura ekonomike më të shuma.

Vajzat rekrutoheshin nga shtete si Shqipëria, Rumania, Rusia etj. Forcat policore të Greqisë kishin ndjekur prej kohësh aktivitetin e bandës së prostitutave, derisa arrestoi “kupolën” drejtuese të saj dhe anëtarët.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Të dashuruar që fëmijë, del Foto e fëmijërisë së Messit dhe bashkëshortes

Lifestyle

Të dashuruar që fëmijë, del Foto e fëmijërisë së Messit dhe bashkëshortes

Një foto e fëmijërisë së futbollistit Lionel Messi dhe bashkëshortes së tij Antonela Rocuzzo, e cila është realizuar në janar të vitit 1998, është publikuar së fundmi për herë të...

Përdhunoi dhe vrau gazetaren, dënohet 30 vjet burg

Aktualitet

Përdhunoi dhe vrau gazetaren, dënohet 30 vjet burg

Gjykata bullgare ka dënuar me 30 vjet burgim Severin Krasmirov për përdhunimin dhe vrasjen e gazetares investigative Victoria Marinova. Trupi i Marinovas u gjet më 6 tetor të vitit të kaluar...

28 emigrantë shqiptarë garojnë në zgjedhjet e majit në Itali

Aktualitet

28 emigrantë shqiptarë garojnë në zgjedhjet e majit në Itali

Eva Meksi mbërriti në Bari përpara 28 vitesh dhe tani e konsideron qytetin e saj. Aq e vendosur është t’i ofrojë atij të gjithë grintën dhe energjinë e saj, sa që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!