Laborator në mes të Athinës, arrestohen 4 shqiptarë

Premte, 12 Prill 2019 20:34

Policia greke zbuloi ditën e sotme një laborator për rritjen e kanabisit. Nga operacioni i policisë helene, në lagjen Peristeri të Athinës, katër shqiptarë, të moshës 25-39 vjeç, përfunduan në pranga.

Sipas njoftimit të policisë greke, janë konfiskuar 915 fidanë kanabisi, 2.6 kanabis të tharë, fare bime, fidanë si dhe pajisje laboratorike.

Nga mënyra se si është ngritur laboratori dhe sasia e konfiskuar, sipas policisë helene, përfitimet e pritshme nga shitja përfundimtare e lëndës narkotike do ti kalonin 500 mijë euro.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shpërthim në Siri, vdesin 15 persona

Globi

Shpërthim në Siri, vdesin 15 persona

15 persona kanë mbetur të vdekur si pasojë i një shpërthimi të ndodhur në qytetin Idlibit në veriperëndim të Sirisë. Tre ndërtesa në qytetin e Jisr al-Shughour u shkatërruan nga shpërthimi...

Përmbytjet dhe rrëshqitjet e dheut marrin jetën e 60 personave në Afrikën e Jugut

Globi

Përmbytjet dhe rrëshqitjet e dheut marrin jetën e 60 personave në Afrikën e Jugut

Përmbytjet dhe rrëshqitjet e dheut në Afrikën e Jugut kanë shkaktuar vdekjen e të paktën 60 personave. Mes viktimave është dhe një foshnje gjashtë muajshe e disa fëmijë të vegjël. Më...

Ja si do jetë moti deri në fundjavë në Shqipëri

Aktualitet

Ja si do jetë moti deri në fundjavë në Shqipëri

Grimcat e rërës në ajër, por dhe reshjet e shiut të shoqëruara me baltë në vendin tonë pritet të jenë të pranishëm deri në fund të javës. Meteorologia Adiola Bani shpjegon...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!